12 вересня корпорація Apple презентувала нову лінійку смартфонів iPhone 15 і смартгодинники нового покоління Apple Watch 9 та Apple Watch Ultra 2. Які нововведення мають представлені гаджети й скільки вони коштують — дізнавався "Ми-Україна".
Нова лінійка Apple Watch: що з'явилось нового
Презентація Apple мала назву Wonderlust і проходила у Театрі Стіва Джобса у штаб-квартирі компанії. Розпочався він — о 20:00 за Києвом. Захід почався з презентації нового покоління смартгодинників Apple Watch 9.
Гаджет працює на основі центрального процесора, що включає 5,6 млрд транзисторів. Графічний чип на 30% швидший порівняно з минулим поколінням. А ще в Apple Watch 9 міститься чотириядерний нейронний рушій. Він покращує обробку запитів до Siri на 20%. Також у компанії заявили, що детектори Watch 9 стали на 45% точніше.
За допомогою голосового помічника на Apple Watch 9 можна реєструвати дані про свій стан здоров’я. Спочатку ця функція з’явиться тільки англійською та китайською мовами.
Смартгодинник також оснащено надширокосмуговим чіпом другого покоління. Він забезпечує точніший пошук iPhone, який оснащений такою ж мікросхемою. Ще одною новою фішкою стала можливість вимірювати відстань до об’єктів.
Ще одне вдосконалення Apple Watch 9 — яскравість дисплея. Як заявили в Apple тепер, вона може досягати 2000 ніт. Це вдвічі більше, ніж у Watch 8.
Багато уваги корпорація приділила функції подвійного торкання — Double tap. Вона активується під час подвійного торкання великого і вказівного пальця на руці, де вдягнені Apple Watch 9. Нововведення дає змогу, наприклад, відповідати на дзвінки або завершувати їх без необхідності торкатися гаджета. Це схоже на аналогічну функцію в Apple Vision Pro.
Особливий акцент на презентації Apple присвятила екології та наміру компанії стати карбоно-нейтральною. Саме Watch 9 стане першим на 100% чистим продуктом. Зокрема з’являться особливі ремінці з войлока FineWoven, якими замінили шкіряні ремінці.
Після Apple Watch 9 відбувся анонс Apple Watch Ultra 2. Ззовні цей флагманський смартгодинник компанії майже не відрізняється від попередньої моделі. Однак деякі нововведення все ж є.
Дисплей Apple Watch Ultra 2 має яскравість 3000 ніт. Це може бути корисним за дуже-дуже яскравого сонця. Або допоможе в темний час доби, коли немає доступу до ліхтарика.
Корпус гаджета на 95% виготовлено із переробленого титану. А батарея в режимі економного енергоспоживання тримає заряд до 72 годин. Стандартний час роботи у звичайному режимі — приблизно 36 годин.
На корпусі смартгодинника є програмована кнопка, яка підтримує різні функції. Те ж саме стосується головного екрана, який можна налаштовувати згідно зі своїми вподобаннями.
Ще одна корисна функція — точний GPS із подвійною частотою, що в теорії допоможе точніше визначати місцеперебування. В цьому сенсі Ultra 2 має бути ідеальним компаньйоном для бігунів і всіх, якому іноді треба швидко орієнтуватись на місцевості. Діапазон використання смартгодинника, за заявою Apple, — від -500 до 9000 метрів над рівнем моря.
Решта апгрейдів Watch Ultra 2 такі ж самі, як в Apple Watch 9. Йдеться про покращений пошук смартфона, швидший графічний процесор, нейронний рушій, що пришвидшує обробку запитів Siri, та екологічно чиста робота.
Смартгодинники Apple Watch 9 і Apple Watch Ultra 2 надійдуть у продаж 22 вересня за ціною $399 і $799 відповідно.
Чим вразив довгоочікуваний iPhone 15
Під час презентації Apple офіційно представила нові смартфони iPhone 15 та iPhone 15 Plus. Порівняно з пристроями попереднього покоління новинки отримали низку покращень.
Одним з найбільш важливих і помітних нововведень у смартфонах серії iPhone 15 є відмова від інтерфейсу Lightning на користь універсального роз’єму USB-C. Тепер один кабель можна використовувати для підзарядки ноутбуків, планшетів, смартфонів та навушників Apple.
Також у нових смартфонах немає "чубчика" — вирізу у верхній частині дисплея. Йому на зміну прийшов Dynamic Island, який раніше був доступний лише у моделях Pro. Ця функція дозволяє по-новому переглядати повідомлення та взаємодіяти із застосунками.
Суттєвим покращенням стало використання нового головного модуля камери. Тепер він містить 48-мегапіксельний сенсор (проти 12-мегапіксельного модуля в iPhone 14). Також є нова опція 2x Telephoto, яка дає користувачам три рівні оптичного масштабування — 0,5x, 1x і 2x.
При зніманні в умовах слабкого освітлення 4 сусідні пікселі поєднуються в один великий піксель. Фотографії в такому режимі виходять 12-мегапіксельними. Також доступний 12-мегапіксельний телефото модуль.
Камера пропонує покращений портретний режим, який активується автоматично, без потреби вибирати вручну. Тепер на знімках можна змінювати фокусування після знімання. Наприклад, фокусуватися на обличчях людей, які знаходяться на різній відстані від камери. Користувачі також зможуть налаштувати точку фокусування після того, як фотографія була зроблена.
Коли в кадрі з’явиться людина, собака чи кіт, або коли користувач торкнеться екрана, щоб сфокусуватися, iPhone автоматично запам’ятає всю інформацію, яка потрібна, щоб створити згодом портрет.
Також Apple покращила в камері iPhone 15 нічний режим, Live Photos та Action режим. Для любителів селфі доступні автофокус та портретне підсвічування для фронтальної камери.
iPhone 15 має дисплей OLED Super Retina, який підтримує Dolby Vision та яскравість 1600 ніт. Пікова яскравість дисплея складає 2000 ніт при яскравому сонячному світлі. Це вдвічі більше, ніж в iPhone 14. Дисплеї мають діагональ 6,1 та 6,7 дюйма відповідно.
Водночас iPhone 15 і 15 Plus використовують A16 BIONIC ─ той самий, що і моделях iPhone 14 Pro. Однак цей 6-ядерний центральний процесор є швидшим, ніж попереднє покоління. А 5-ядерний графічний процесор має на 50% більшу пропускну здатність пам’яті для плавної роботи графіки під час потокового відео та ігор.
Новий 16-ядерний нейронний механізм здатний виконувати майже 17 трильйонів операцій за секунду, що забезпечує ще швидші обчислення машинного навчання для таких функцій, як транскрипція голосової пошти в реальному часі в iOS 17 і сторонніх додатків, додають у компанії.
А ще в Apple обіцяють, що новий iPhone може працювати цілий день без підзарядки завдяки акумулятору більшої місткості. Крім того, новинка оснащена надширокосмуговим чипом другого покоління, який покращує зв’язок з іншими пристроями та може забезпечити точний пошук у Find My.
Ще в iPhone 15 є підтримка MagSafe, системи супутникового зв’язку Emergency SOS. Вона потрібна, коли користувач знаходиться поза зоною дії стільникового сигналу. Також у новому смартфоні є система шумозаглушення при голосових викликах.
iPhone 15 буде представлений у рожевому, жовтому, зеленому, синьому та чорному варіантах корпусу. Ціна iPhone 15 становить $799 за версію зі 128 ГБ вбудованої пам’яті, а модель iPhone 15 Plus оцінюється в $899 за ту саму конфігурацію пам’яті.
Окремо Apple презентувала iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max, зроблені з міцного, але легкого титану аерокосмічного класу. Обидва смартфони оснащені A17 Pro — першим у галузі 3-нанометровим чіпом.
Новий ЦП iPhone 15 на 10% швидший завдяки вдосконаленням мікроархітектури та дизайну, а Neural Engine тепер у 2 рази швидший та забезпечує такі функції, як автовиправлення та Personal Voice в iOS 17.
Як і базові версії, iPhone 15 Pro та 15 Pro Max мають порт USB-C, замість Lightning. Однак у випадку Pro, роз’єм може мати більше функцій — це перший телефон зі швидкістю передачі 10 Гбіт/с, що значно спростить отримання фотографій і відео (або будь-яких великих файлів).
Кнопка "Дія" замінює на смартфонах перемикач режиму "звук/тиша". Її можна налаштувати для запуску ярликів, виклику спеціальних можливостей, увімкнення камери, ліхтарика тощо.
Обидві Pro-версії мають дисплеї Super Retina XDR із функцією ProMotion і підтримують як постійний дисплей, так і новий режим очікування в iOS 17.
iPhone 15 Pro і Pro Max отримали найкращі від Apple на сьогодні камери — еквівалент семи різних об’єктивів. Це 48-мегапіксельна камера, що робить кращі фото за слабкого освітлення. Сенсор вловлює менше відблисків і використовує системи штучного інтелекту Apple для зйомки фотографій HEIF у повній роздільній здатності.
Тепер можна змінити об’єктив за замовчуванням і знімати з різними фокусними відстанями — 24 мм, 28 мм і 35 мм — основною камерою. Також можна отримати 5-кратни оптичний зум — найбільше з того, що коли-небудь пропонувала Apple.
"Прошки" можуть знімати відео 4K60 ProRes 4K на пристрої або безпосередньо на зовнішній накопичувач через порт USB-C. 15 Pro також може знімати "просторове відео" — різновид тривимірного контенту. Apple в цьому плані уявляє собі 15 Pro як справжній професійний інструмент для творців і кінематографістів усього світу.
iPhone 15 Pro коштуватиме 999 доларів і буде доступний з обсягом пам’яті 128 ГБ, 256 ГБ, 512 ГБ і 1 ТБ. Вартість iPhone 15 Pro Max стартуватиме від 1199 доларів США.
Загалом у новій лінійці смартфонів Apple дотрималася звичної схеми: базові моделі отримують можливості від тогорічних Pro, а от "прошки" є майданчиками для експериментів та нових ідей "Яблука".
Нагадаємо, компанія Apple тестує власний ШІ, аналог ChatGPT і Bard, а також таємно розробляє інші інструменти на основі штучного інтелекту.