Зміна процедури добору та навчання суддів: у ВРУ пояснили, що це дасть

Зміна процедури добору та навчання суддів: у ВРУ пояснили, що це дасть

Верховна Рада вирішила удосконалити процедуру суддівської кар'єри, парламент вже прийняв за основу відповідний законопроєкт у першому читанні. Які проблеми він вирішить та що зміниться після його ухвалення в ефірі "Ми-Україна" розповів народний депутат України голова комітету ВР України з питань правової політики Денис Маслов. 

Він наголосив на тому, що на станом на сьогодні в нашій країні є близько 4500 діючих суддів на ще орієнтовно 2000 вакансій. Через нестачу суддів справи людей замість кількох місяців розглядаються рік, також надмірна кількість справ і брак кадрів впливає на якість судових рішень.

"Для цього ми мамо провести процедуру добору. Якщо проводити її по старих процедурах, то щоб суддя зайшов у першу інстанцію потрібно півтора-два роки. Однак стільки чекати ми не можемо, плюс це довгі і дорогі для держави процедури. За діючим поки що законом держава ще має навчати до дев'яти місяців людей, які пройдуть перший етап оцінювання з відривом їх від роботи. Ми не можемо дозволити собі витрачати стільки часу і державних грошей, та й не має у цьому сенсу. Тому ми змінюємо процедуру добору та змінюємо стадійність. Поменшає екзаменів при цьому фокус буде на питанні перевірки доброчесності, а навчати ми будемо тих, хто пройде всі стадії, буде переможцем в конкурсі. Навчатимемо їх перед призначенням на посаду, це оптимізує і строки таких процдур добору і витрати на підготовку", - розповів нардеп.

Маслов додав, що зміна процедури добору суддів є однією з рекомендацій зі звіту Європейської Комісії від 8 листопада, а також умовою отримання чергового траншу макрофіну ЄС.

Нагадаємо, напередодні, 22 листопада, стало відомо, що нардепи заблокували законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні.

Як писав "Ми-Україна" раніше, ВРУ ухвалила у першому читанні законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Згідно з документом, англійська мова отримає в нашій країні статус однієї з мов міжнародного спілкування. 

Головне