Залізниця з Ростова до Маріуполя майже готова: Андрющенко пояснив загрози

Залізниця з Ростова до Маріуполя майже готова: Андрющенко пояснив загрози

Російські загарбники майже завершили будівництво залізничної гілки, яка з'єднає Ростов-на-Дону з окупованим Маріуполем. Українські сили "рахують на години", адже коли ця залізниця запрацює, вона кардинально змінить всю логістичну картину на лінії фронту, розповів в ефірі "Ми-Україна" радник маріупольського міського голови Петро Андрющенко. 

"Як тільки закінчать – це кардинально змінить всю логістичну картину по лінії фронту. Принаймні, коли ми кажемо про південь Донецької області, частину Запорізької області… Це дійсно скорочення логістики в кілометражі десь до 300 км. А по часу це скорочення просто на дні, навіть не на години", – зазначив він. 

Андрющенко підкреслив, що "на щастя, поки що її немає". Він висловив сподівання, що українські Сили оборони "уразять цю залізницю і мости". 

Радник мера Маріуполя розповів, що ключовим пунктом на цій ділянці є селище Гранітне на межі Волноваського та Маріупольського районів. Там знаходяться два стратегічно важливих мости - автомобільний, який росіяни вже відновили, та залізничний.

Через Гранітне проходить головна артерія, якою здійснюється логістичне насичення ворожого угруповання в районах Волновахи, Вугледару та на Курахівському напрямку. Після завершення залізниці цей населений пункт перетвориться на потужний логістичний вузол. Поруч є кар'єр, елеватор та багато місця для створення військово-логістичної інфраструктури. Це дозволить росіянам оперативно переформатовувати та розподіляти вантажі для потреб фронту.

Як писав "Ми-Україна" раніше, російські окупанти продовжують використовувати морський порт Маріуполя в цивільних цілях, фактично займаючись мародерством. Наразі вони активно вивозять українські надра, зокрема вугілля, руду та каолін. Втім не виключено, що після запуску нової залізниці до його функцій додасться ще і військова складова.

Головне