З березня 2022 Україна втратила майже половину своїх атомних потужностей

З березня 2022 Україна втратила майже половину своїх атомних потужностей

Від початку широкомасштабного вторгнення потужності атомних електростанцій в Україні скоротились на майже 50%. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосила заступниця голови Міненерго Світлана Гринчук.

Вона пояснила, що йдеться про окупацію росіянами Запорізької АЕС. Шість атомних реакторів станції виробляли 44% всієї атомної генерації. Зважаючи на це, а також на необхідність покривати потреби побутових споживачів та промисловості, України планує збудувати чотири нові блоки на одній з діючих АЕС в країні.

"Ми бачимо зараз, що економіка трішечки відновлюється хоча війна продовжується. Спостерігається і ріст споживання електроенергії як побутовими, так і промисловими споживачами. Економіка взагалі починає споживати більше електроенергії, вона потрібна нам, щоб далі розвиватись та відновлюватись. Будівництво нових блоків - це така стратегічна ціль, щоб забезпечувати відновлення економіки країни", - зазначила Гринчук.

Вона додала, що процес зведення нових реакторів є "не дуже швидким", а відтак рішення про їх будівництво не є передчасним. Україна вже має потребу у нових енергетичних потужностях. 

"Ми маємо низку домовленостей з міжнародними партнерами. У нас є ці технічні можливості, для того, щоб це робити. Шукаємо фінансові можливості. Проєкт достатньо довготривалий, хоча дуже перспективний  і точно буде великим внеском у розвиток всієї країни", - підсумувала заступниця міністра.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Міненерго анонсували намір запустити будівництво одразу чотирьох нових атомних реакторів вже цьогоріч - восени або влітку 2024 року. Всі чотири блоки зводитимуть на Хмельницькій АЕС, яка розташовується поблизу Нетішина.

Головне