Водії чекають по 100 годин: яка нині ситуація на кордоні України та Польщі, де продовжується страйк

Водії чекають по 100 годин: яка нині ситуація на кордоні України та Польщі, де продовжується страйк

Водії на кордоні з Польщею вимушені чекати понад 100 годин, аби проїхати в Україну. Про це в ефірі національного телемарафону розповіла кореспондентка "Ми-Україна" Олександра Стасишин.

За її словами, водії проводять у чергах на кордоні, який заблоковано через страйк поляків, по 4-5 діб.

"Така ситуація тут (на пункті пропуску "Рава-Руська - Гребенне", - ред.) з понеділка. Схожа ситуація і на іншому пункті пропуску "Краківець - Корчова". Там також понад 600 автівок по ту сторону кордону. Водії, які перетнули кордон, кажуть, що мітингувальників нічого не зупиняє: ані сьогоднішня холодна та дощова погода, ані велике свято, адже сьогодні у Польщі святкують день незалежності. Мітингарі продовжують страйкувати, пропускаючи лише по одній фурі на годину", - розповіла Олександра Стасишин.

Як розповів один з водіїв, який через страйк опинився забловоканий на кордоні, польська влада не може домовитися з мітингарями.

"Я з вівторка стою. Пускали тільки по одній машині на годину. Їхнє міністерство не може домовитися з ними, то я не розумію, як наше міністерство може домовитися з ними", - зазначив водій вантажівки.

Через дії поляків черга вже спостерігається і на кордоні з українського боку, адже Польща перестала пускати вантажівки і на в'їзд на свою територію. Через це пішов збій роботи електронної системи, що ще більше ускладнює ситуацію.

"Якщо ти не встиг заїхати на певну годину, то чергу скасовує і тоді треба заново реєструватися в черзі. А заново зареєструватися в черзі - це 9-10 днів", - розповів інший водій.

Поляки продовжують вимагати повернення видачі дозволів для українських вантажоперевізників, бо ті, мовляв, створюють їм велику конкуренцію. Також мітингувальники хочуть, аби їхні порожні фури не стояли в електронній черзі разом з усіма, а їхали окремою. 

Українські прикордонники кажуть, що через страйки у Польщі черги утворилися навіть там, де пункти пропуску не блокують.

"На пункті пропуску "Шегині" пропуск здійснюєтьсяу звичайному режимі. Там ускладнення руху у напрямку в'їзду в Україну немає. Але багато водіїв уже обрали його, аби потрапити в Україну і сьогодні ми там уже спростерагіємо чергу з вантажівок, яка складає близько 1400 одиниць", - розповіла Олександра Кучковська, речниця Львівського прикордонного загону ДПСУ.

Блокувати українські кордони мітингувальники планують до 3 січня. Однак за останньою інформацією Міністерства розвитку громад і територій та інфраструктури, на понеділок, 13 листопада, уже запланували двосторонню зустріч на кордоні. Туди запросили і керівництво країни, і перевізників, і водіїв, щоб врегулювати те, що тут зараз відбувається і розблокувати самі кордони. 

Як повідомляли "Ми-Україна", 6 листопада польські перевізники розпочали страйк поблизу кордону з Україною, через що заблоковано три пункти пропуску.

Головне