Виробництво цивільних літаків у рф скоротилося вдвічі, борти масово виходять з ладу - авіаексперт

Виробництво цивільних літаків у рф скоротилося вдвічі, борти масово виходять з ладу - авіаексперт

У рф виробництво літаків цивільної авіації обвалилось удвічі. Це пояснюється головним чином нестачею комплектуючих та відсутністю потрібного програмного забезпечення, розповів в ефірі "Ми-Україна" авіаційний експерт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко.

"Якщо в 2021 у рф виробили 19 літаків, то у 2022 - лише дев'ять. І лише "Суперджети", хоча до цього була різниця. І нові літаки не завжди з двигунами, які тільки з заводу, а після ремонту", - зазначив він.

Романенко розповів, що Sukhoi Superjet 100 (SS100) є рекордсменом за кількість катастроф та аварій.

"Це єдиний літак, створений в росії і без коренів Радянського Союзу. Це невеликий літак, його ще називають "міжміським автобусом", бо він на 85-108 пасажирів і має дальність від 2600 до 4000 км. Мало не щомісяця він рекордсмен за кількістю аварій, головним чином - шасі та двигунів. Там французькі двигуни, лише обв'язка російська, і, зрозуміло, що зараз вони жодних запчастин до нього не отримують від Франції", - зауважив він. 

Так само багато проблем у росіян із цивільними повітряними суднами іноземного виробництва. Вони масово виходять з ладу.

"З західними літаками там суцільна проблема: запчастини, програмне забезпечення, кваліфікований ремонт в сертифікованих центрах, але не просто послати в Іран. Там пів року стояв російський Airbus, його повернули, але тепер жоден міжнародний аеропорт його не прийме", - пояснив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, воєнна розвідка відзвітувала про успішне здійснення кібероперації проти "Росавіації", завдяки якій отримала великий обсяг конфіденційних службових документів від структурного підрозділу Міністерства транспорту рф.

Головне