Відповідальність за життя полонених несе країна, яка тримає їх в полоні, - омбудсман 

Відповідальність за життя полонених несе країна, яка тримає їх в полоні, - омбудсман 

Женевською конвенцією передбачено, що відповідальною за життя та здоров'я військовополонених є країна, яка тримає їх у полоні. У випадку з Україною, відповідальність за безпеку таких людей лежить на росії, наголосив в ефірі "Ми-Україна" Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець.

"До моменту, коли військовополонені через процес обміну повернуться на свою Батьківщину вся відповідальність лежить на стороні тримання. Тож у нашому випадку, навіть якщо планувався цей обмін (24 січня - ред.), російська федерація повинна була повідомити представників МКЧХ (Міжнародний комітет Червоного Хреста - ред.), що вони будуть транспортувати полонених і таким чином робиться вся юридична робота, щоб забезпечити гідні умови транспортування та безпеку під час цього маршруту", - розповів омбудсман. 

У ГУР МО факт підготовки до обміну полоненими 24 січня підтвердили. Проте цього разу, на відміну від попередніх, росія не повідомила українській стороні про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору над Бєлгородщиною у певний проміжок часу. Так само російська сторона не надала даних про те, яким транспортом везтиме бранців та яку кількість транспортних засобів залучатиме. Вказані дані "можуть свідчити про навмисні дії рф, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених".

Як писав "Ми-Україна" раніше, Офіс омбудсмана на сьогодні не має даних, які б свідчили, що на момент падіння російського Іл-76 на борту літака перебували українські військовополонені. 

Головне