В ОП відповіли на вимоги Словаччини щодо повернення "боргів"

В ОП відповіли на вимоги Словаччини щодо повернення

Питання "боргів" України перед Словаччиною потребує чіткого визначення. Боргом можна вважати лише те, що офіційно визнане обома сторонами в межах двостороннього процесу, а не "чиєсь бачення", наголосив заступник керівника ОП Ігор Брусило в ефірі "Ми-Україна". 

"По-перше, треба кваліфікувати, що ми називаємо боргами. А це вочевидь те, що ми підписали і визнали, як борг та це було двостороннім процесом. Так, коли ви в банку берете кредит, ви підписуєте, що це кредит і маєте зобов'язання по його виплатах. Відповідно, борги виплачуються тим, з ким ви про це домовляєтесь. Всі інше - це можливо чиєсь бачення, що називати боргом, чи що називати кредитом. Насправді ця ситуація не настільки однозначна, як її може бути подано однією зі сторін", - пояснив дипломат.

Словаччина вимагає гроші від України за допомогу

Голова Словацької національної партії Андрій Данко зяавив, що Україна має повернула 3,5 млрд євро допомоги, наданої під час широкомасштабного вторгнення рф..

У своєму відеозверненні він наголосив, що якщо німці, французи й американці проситимуть повернути кошти, то Словаччина "не може мовчати".

"Якщо німці, французи й американці проситимуть повернути кошти, то Словаччина не може мовчати", - додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС підтримує Україну без претензій на її ресурси – Кошта

Як відомо, Словаччина припинила надання військової допомоги Україні після приходу до влади нового уряду на чолі з премʼєр-міністром Робертом Фіцо у жовтні 2023 року. Фіцо, відомий своєю проросійською позицією, заявив про намір зупинити військові постачання Україні та не підтримувати санкції проти росії.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Пентагон та незалежні аналітики спростували заяву Дональда Трампа про нібито витрачені на Україну 350 млрд доларів. За офіційними даними, загальна сума допомоги склала близько 183 млрд дол., з яких 65,9 млрд - військова. Плюс з загальної суми близько 58 млрд було витрачено у США. 

Головне