Уряд ініціює перегляд наказу щодо використання укриттів після ситуації з дітьми та собакою

Уряд ініціює перегляд наказу щодо використання укриттів після ситуації з дітьми та собакою

Уряд спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій ініціює питання перегляду наказу щодо використання укриттів після ситуації з дітьми та собакою, яких не пустили до сховища під час повітряної тривоги.

Про це заявив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко в ефірі національного марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна". За його словами, ситуація по країні змінюється "фундаментально". Це підтверджує його робоча поїздка "від Буковини до Харківської області".

"Відбулось це насправді не тому, що є якісь правила недопуску тварин чи якісь інші накази Міністерства внутрішніх справ, якими керуються в своїй роботі у питаннях укриттів. Ні, це сталось не тому, що є такі правила, а тому що такі люди на місцях мають приймати ефективні рішення і приймати, в першу чергу, виходячи з основної думки - зберегти життя людини", - розповів заступник міністра.

Він також розповів, що після цього випадку відомство переговорило з ДСНС. У рамках роботи координаційного штабу з питань захисних споруд цивільного захисту, який запрацює найближчим часом, буде ініційоване питання перегляду наказу, який говорить про те, що нібито з тварина не можна спускатися в укриття.

"Це питання буде врегульоване. Я думаю, будуть певні норми, які дозволять це, і будуть певні дії з власників захисних споруд цивільного захисту, які нададуть спеціальні приміщення для тварин", - додав Ткаченко.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, прокуратура відкрила провадження за фактом перешкоджання доступу дітей до приміщення шкільного укриття під час повітряної тривоги. Інцидент стався у Києві 14 грудня, охоронець не впустив двох школярів до сховища, бо вони були з собакою.

Головне