Росіяни у ніч на 4 липня масовано атакували Київ, внаслідок чого сталося багато пожеж. Це призвело до різкого погіршення якості повітря. Українцями дали поради, як знизити негативний вплив токсинів.
Про це розповіла голова всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко в ефірі телеканалу "Ми-Україна".
"Потрібне прибирання, увесь час прибирати осідання цих часток, закрити всі вікна на час, поки розсіється це забруднення. Також вживати дуже багато води. Якщо виходити на вулицю – волога пов’язка. Хоча б пилове забруднення, яке потрапляє в легені, будуть осідати на цій масці. Звичайно, дітей на цей час потрібно вивести за межі міста. Для дітей це найгірше, що можна придумати – дихати такими токсичними речовинами", - пояснила вона.
Тимочко додала, що ця загроза – постійна і треба про це думати.
Забруднене повітря після обстрілів
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України заявило, що внаслідок російської комбінованої атаки на Київ у ніч проти 4 липня рівень забрудненості повітря високий.
Максимально допустимі концентрації діоксиду азоту складають 0,2 міліграма на метр кубічний, оксиду вуглецю — 5 мг на метр кубічний, а сірчистого ангідриду — 0,5 мг на метр кубічний.
Згідно з даними вимірювань після обстрілів і пожеж рівень шкідливих речовин у повітрі перевищив норми у три рази за деякими показниками, а за іншими -аж у шість разів.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, ЗСУ атакували об'єкт ВПК у рф, що виготовляє компоненти для ударних засобів.