Україні потрібно більше ППО для морського коридору, - Марчук

Україні потрібно більше ППО для морського коридору, - Марчук

На сьогодні мільйони тонн вантажів перевантажуються портами Великої Одеси, України вийшла на довоєнні показники експорту. В умовах війни це "надхороший результат", наголосив в ефірі "Ми-Україна" заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Однак для безперебійного функціонування зернових коридорів та експорту Україні потрібна допомога союзників. За словами Марчука, критично важливими є системи протиповітряної оборони для знешкодження ворожих безпілотників та ракет, що загрожують портовій інфраструктурі.

"Для нас дуже важливо озброєння, тому що завдяки тому, що ми отримували ми дійсно продемонстрували свою готовність не те що забезпечувати паритет, а і показувати певну свою більшу могутність і силу в Чорному морі. А якщо ще будуть надані протиповітряні системи для того, щоб збивати якомога більше цих "шахедів" і ракет,які направлятимуться на портову інфраструктуру, таким чином ми гарантуватимемо безпеку суден і екіпажів і, відповідно, комерційні судна не будуть боятися заходити в Україну. Тому що безпека екіпажу і майно, яке сьогодні заходить у вигляді великих кораблів, це дуже великі кошти . Відповідно, нам треба все гарантувати зі свого боку, беручи на себе відповідальність у вигляді страхування. Українські банки взяли на себе таку відповідальність і таким чином продемонстрували гарантії, що у разі пошкодження суден у внутрішніх водах України їм будуть повернені кошти за збитки, яких вони зазнають внаслідок атак рф. Але в цілому, щоб це гарантувати партери нам дуже необхідні і ми вдячні і Румунії, і Туреччині за те, що вони також гарантують проходження суден", - зазначив він.

Марчук наголосив на тому, що Україна разом з партнерами здатна виконувати всі поставлені задачі щодо гарантування продовольчої безпеки у світі в тому числі. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, за дев'ять місяців функціонування українського морського коридору вдалося експортувати 50 млн тонн вантажів. Це значно перевищує обсяги експорту за рік діяльності зернового коридору, гарантованого ООН та Туреччиною, який склав 32 млн тонн продовольства.

Головне