Експорт електроенергії Україною можливий лише тоді, коли всі споживачі в країні будуть забезпечені ресурсом. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив голова Держенергонагляду Руслан Слободян.
"В пріоритеті постачання енергії нашим українським споживачам, експорт можливий лише при умові, що всі українські споживачі будуть забезпечені достатньою кількістю електроенергії. Енергетики готувалися до досить суворої зими (завжди потрібно так робити), але на щастя зима була м'якою. Була проведена масштабна ремонтна кампанія під координацією Міненерго, відновлено додатково три гігавата генеруючих потужностей з розрахунком проходити найважчий максимум зими. Цей максимум минув наприкінці грудня. Станом на сьогодні світловий день довший, температури уже більше плюсові, відповідно, з'явився надлишок енергії, який можна експортувати і це при тому, що уже є і вільні потужності", - пояснив він.
Так, наприклад, наразі один з атомних енергоблоків виведено у плановий ремонт з метою підготовки до проходження вже наступного осінньо-зимового періоду. Також в резерві знаходяться дев'ять генеруючих одиниць теплового обладнання.
Нагадаємо, Україна нарощує обсяги експорту електроенергії, лише за перший тиждень березня українська сторона продала майже стільки ж кіловатів, скільки за весь минулий місяць. Це стало можливим завдяки наймасштабнішій в історії України ремонтній кампанії та сприятливим погодним умовам. Упродовж опалювального сезону 2023-2024 України лише вісім разів зверталась за допомогою до країн-сусідів.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Україна вимагатиме посилення санкцій, якщо російські окупанти не залишать Запорізьку АЕС .