У Держенергонагляді попередили про неминучість відключень світла взимку

У Держенергонагляді попередили про неминучість відключень світла взимку

Повністю уникнути знеструмлень протягом зимового періоду не вдасться. Незважаючи на цілодобові відновлювальні роботи та зусилля енергетиків, певні обмеження електропостачання будуть неминучими, повідомив в ефірі "Ми-Україна" голова Державної інспекції енергетичного нагляду Олексій Слободян. 

За його словами, всі розуміють важливість відновлення якомога більшої кількості генеруючих потужностей до початку осінньо-зимового періоду. І хоча певні обсяги обов'язково будуть відновлені, повністю забезпечити безперебійне електропостачання протягом зими буде неможливо.

"На жаль, повністю уникнути знеструмлень протягом зими не вдасться. Сподіваємось, що це буде режим, який чимось схожий на те, коли ми проходили осінньо-зимовий період 2022-2023 років. Якщо все буде добре, то можливо, і легше", – зазначив він.

Як відомо, президент Володимир Зеленський на відкритті Ukraine Recovery Conference 2024 у Берліні розповів, що на сьогодні в Україні знищено 80% теплової генерації, а також третина гідрогенерації. За останні місяці росія знищила 9 ГВт потужностей, тоді як минулої зими пік споживання був 18 ГВт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В "Укренерго" звернули увагу українців на фейкові "попередження про жорстокі відключення світла"

Як писав "Ми-Україна" раніше, у ДП "Гарантований покупець" зауважили, що протягом останніх місяців сонячні електростанції також стали зазнавати атак з боку росіян. З міркувань безпеки компанія не назвала точний відсоток знищених потужностей ВДЕ, але підтвердила факт перших "прильотів" по сонячних електростанціях.

Головне