Від почату поточного року детективами Бюро економічної безпеки було оголошено 12 підозр кримінальних проваджень щодо виготовлення або реалізації фальсифікованих паливо-мастильних матеріалів (ПММ). Про це в ефірі програми "Невідворотне покарання" на телеканалі "Ми-Україна" розповіла детектив БЕБ Юлія Ткач.
"Що стосується постачальників та продавців - вони несуть відповідальність за обіг незаконно виготовлених ПММ. У цьому випадку, відповідно до чинного законодавства, їм загрожує штраф від 5000 до 10 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян із конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів. Що стосується виробників - вони несуть відповідальність за незаконне виготовлення ПММ. У цьому випадку, згідно Кримінального кодексу, передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років із конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених або придбаних товарів, знарядь виробництва і компонентів для виготовлення", - пояснила вона.
Ткач зауважила, що якісне досудове розслідування включає в себе документування повного циклу виготовлення ПММ, включно з постачанням компонентів для незаконного виготовлення; встановлення кола осіб, які причетні до вказаної діяльності; встановлення транспортних засобів, якими здійснюється перевезення компонентів як для незаконного виготовлення пального, так і кінцевого продукту до реалізаторів.
Нагадаємо, високий цінник на пальне не є гарантією того, що покупець не потрапить не фальсифікат - розмішаний бензин або дизель. Які фактори можуть вказати на неякісне пальне розповіли в БЕБ.
Як писав "Ми-Україна" раніше, на українські вугільні регіони очікує трансформація, при тому цей процес розпочнеться в першу чергу в тих районах, де ці підприємства вже вичерпали наявний ресурс.