Стрес є природною реакцією організму і запускає механізми адаптації, проте в умовах війни він часто посилюється почуттям безпомічності. Щоб зменшити напругу, важливо сконцентруватися на тому, що можна контролювати.
Про це розповіла лікарка, науковиця, психотерапевтка та анімалотерапевтка Євгенія Ігрунова в інтерв'ю для ведучої телеканалу "Ми-Україна" Олени Чабак.
За даними експерти, насправді стрес необхідний людям для того, щоб включалися механізми адаптації.
"Нормальна людина не може адаптуватися до такого жаху, до просто вбивання цивільних серед білого дня ні за що, тільки тому, що якогось психопата (диктатора Володимира Путіна, - ред.) підтримали інші недолугі люди, які мають низький рівень інтелекту (йдеться про росіян, - ред.). Тому, коли виникає така ситуація, беремо конкретно Суми і Кривий Ріг. У нас виникає відчуття, цей стрес посилюється безпомічністю. Тобто, по-перше, наша влада має відреагувати аналогічно для того, щоб ми відчули, що є якась зона впливу, є те, на що ми можемо вплинути", - сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як справді відпочити ввечері — 5 занять, які допоможуть заспокоїтись і покращити сон
За її словами, коли зовнішня ситуація не контролюється, треба сконцентруватися на тому, що можна контролювати. У свою чергу контроль над своїм життям знижує рівень стресу.
"Якщо ми для себе розуміємо, для чого ми тримаємося. Якщо ми просто терпимо, стрес стає нашим ворогом, тому що він перетворюється на дистрес. А дистрес – це вже виснаження систем організму і психіки, тому що вона вже не справляється з постійним цим рівнем підвищеної напроуги", - додала Ігрунова.
Вона підкреслила, що наприклад, військовослужбовці більш стресостійкі, ніж цивільні через те, що вони знають, для чого вони це роблять. Психотерапевтка порадила також "не замикатися у собі", тобто якщо хочеться плакати, то плакати, кричати - значить кричати.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, у Британії схвалили новий препарат для лікування раку молочної залози.