Спецтрибунал для Путіна: Елі Розенбаум спрогнозував, коли буде створений

Спецтрибунал для Путіна: Елі Розенбаум спрогнозував, коли буде створений

Колишній директор управління спецрозслідувань Мін’юсту США Елі Розенбаум висловив сподівання, що спеціальний трибунал для притягнення російського диктатора Володимира Путіна буде створено вже цього року. В ефірі "Ми-Україна" наголосив на тому, що такий трибунал надзвичайно важливий, адже агресія - найбільший міжнародний злочин.

"На жаль, Міжнародний кримінальний суд не може розглянути цю справу з юридичних причин, які не мають нічого спільного з доказами. Просто з технічних причин. Вони не мають юрисдикції переслідувати рф за злочин агресії. Цей злочин, очевидно, був скоєний росією і Генасамблея ООН визнала це. І, як сказав ваш генпрокурор Андрій Костін, це єдиний злочин, який у випадку притягнення до відповідальності, може призвести до справедливості для всього народу України", - зазначив Розенбаум.

Нагадаємо, 1 лютого у Вестмінстері пройшла конференція "Спеціальний міжнародний трибунал щодо злочину агресії проти України". Метою заходу є створення міжнародного трибуналу для суду над керівництвом рф.  Під час заходу генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що злочин агресії можна назвати злочином вищих посадових осіб. Тобто за надійної доказової бази керівництво рф буде притягнуто до відповідальності за агресію проти України. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, на початку квітня у Нідерландах представники 44 країн, серед яких  країни- члени ЄС, , Грузія, Японія, Молдова та Нова Зеландія, висловили підтримку повній відповідальності росії за злочини проти України та підтримали ідею створення спеціального трибуналу для цієї цілі.

Головне