Технології штучного інтелекту в "одноразових" FPV-дронах вже використовують з обох сторін фронту.
Про це розповів експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце в ефірі “Ми-Україна”.
"На сьогоднішній день навіть FPV-одноразові безпілотники-камікадзе вже починають використовувати з обох сторін такі технології. Абсолютно очікувано, що ці технології можуть з'явитися і в більш складних виробах, зокрема в безпілотниках далекого радіусу, таких як шахеди”, - розповів експерт.
За його словами, такі дрони вже можуть реагувати на зовнішні чинники, зокрема, змінювати маршрут при виявленні світла.
"Шахеди стали реагувати, наприклад, на використання світла. Якщо вони помічають опромінення світлом самого безпілотника, вони можуть змінювати маршрут, очікуючи, що їх намагаються знайти вогневі групи для ураження”, - пояснює Долінце.
Технології, що використовуються в таких безпілотниках, не є надто складними. Наприклад, вони можуть включати датчики для виявлення світла або тепловізійні камери. Останні дозволяють донаводити безпілотник на фінальному етапі маршруту, особливо при атаках на об'єкти критичної інфраструктури.
"Ми бачимо, що протягом літа ворог розширював спектр боєприпасів і їх модернізував. Наступний крок - це розширення спектру і технічних характеристик самих безпілотників”, - підсумував експерт.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у 2024 році Україна досягла безпрецедентного рівня у виробництві дронів для Сил оборони, забезпечивши 96.2% потреб військових власною технікою.