Росіяни активізуються в сніг та туман: 5 ОШБр про зміну тактика ворога взимку

Росіяни активізуються в сніг та туман: 5 ОШБр про зміну тактика ворога взимку

З настанням зими російські окупанти змінюють тактику і намагаються просуватися малими групами під час снігопадів та туману, користуючись обмеженими можливостями української аеророзвідки. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів командир роти вогневої підтримки 5 ОШБр Микола Зінько. 

"З настанням ,наприклад, снігу снігопадів або туману, активізуються ворожі групи, які розуміючи, що наша аеророзвідка не має змоги літати, пробують чим найдальше зайти - добратися до нашого переднього краю. Тобто усі погодні умови, які не дозволяють літати або зменшують набагато польоти наших "пташок" зразу активізують ворожу піхоту, яка пробує просунутися", - зазначив він. 

За словами командира, противник діє переважно малими групами по 1-3 особи. Вони намагаються знайти укриття в розвалинах або інших схованках, очікуючи підходу наступних груп. Коли кілька таких груп об'єднуються, то можуть спробувати штурмувати українські позиції.

"На щастя, далеко не кожна група доходить навіть до цього етапу, щоб збитися в більший кагал. Тому зараз ми активно ведемо оборону, яка дає результати", - заважив він.

Погодні умови також впливають на швидкість пересування ворожих груп.

"Деколи ділянку в декілька кілометрів група може йти два-три дні. Коли ж туман або якийсь снігопад цю відстань можна пройти і за пів дня і, відповідно, вже група готова для штурму. Ну також якщо немає поганої видимості, то ця група, скоріше за все, взагалі не дійде, тобто і штурму не буде", - наголосив він. 

Зінько розповів, що підкреслює, що противник дійсно готується до різних погодних умов. Наприклад, в сезон болота росіяни більше використовують гусеничну техніку для підвозу особового складу. Проте українські військові також адаптуються до змін погодних умов та "готові зустрічати їх на на нашій богом даній землі". 

Як писав "Ми-Україна" раніше, в ОСУВ "Хортиця" заявили, що на певних ділянках фронту українська артилерія досягла трикратної переваги над російською, тоді як на початку війни співвідношення було 5:1 на користь противника. 

Головне