Сили оборони мають брати окупантів в полон і на це є дві ключові причини. Як розповів в інтерв'ю "Ми-Україна" пресофіцер Третьої окремої штурмової бригади (3 ОШБр) Олександр Бородін окрім формування обмінного фонду це демонструє принципову відмінність між українською та російською арміями.
"Їх треба брати полон. По-перше, ми не повинні стати собі ворогом - не стати тими, проти кого боремося. Ми не можемо ставати ними, тощо це наші цінності. По-друге, якщо говорити прагматично, в полоні у ворога зараз дуже велика кількість наших хлопців - з "Азовсталі", наші друзі з "Азову" - близько 700 людей. Нам потрібний обмінний фонд", - зазначив він.
Бородін зауважив, що російське військове керівництво, схоже, не надто зацікавлене в обмінах проте час від часу вони все ж відбуваються.
Він додав, що 3 ОШБр намагається брати в полон якомога більше бійців ворожого війська, бажано представників офіцерського складу.
"З Андріївки коли ми взяли офіцерів, то дуже раділи. Тому що мобілізованих та найманців різних ПВК можуть і не обміняти, а от офіцерів чи контрактників рано чи пізно будуть міняти і є можливість побачити наших друзів, які зараз в полоні", - зауважив Бородін.
Нагадаємо, раніше цього місяця ворожа пропаганда, використовуючи Telegram-канали, стала активно поширювати дані про нібито відмову української влади провести обмін полоненими з рф у форматі "300 на 300". Також у соцмережах росіяни розганяли дезінформацію, що нібито у в межах раунду обміну бранцями 3 січня в Україну з полону повернулось не 230 осіб, як повідомила влада, а лише 173.
Як писав "Ми-Україна" раніше, за підсумками бойової доби 18 січня сукупні втрати армії рф у війні збільшились ще на 920 бійців. Таким чином від 24 лютого 2022 року агресор втратив як 374,5 тис. військовослужбовців.