Ринок праці в Україні: кому стали платити більше під час війни 

Ринок праці в Україні: кому стали платити більше під час війни 

Середній по Україні розмір заробітної платні, яка пропонується у вакансіях на ринках праці станом на сьогодні становить близько 19 000 грн. У яких сферах зросли зарплати під час війни розповіла в ефірі "Ми-Україна" Олена Мельник, в.о. директора департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості.

"Людині, які володіє ливарницькою майстерністю роботодавці готові платити були наприкінці 2023 року близько 60 000 грн. Понад 50 000 грн роботодавці готові платити агрономам та водіям-далекобійникам. Також досить зросла заробітна платня в секторі IT", - розповіла вона.

Мельник пояснила, що рівень підвищення заробітної платні головним чином залежить від роботодавця, тобто яку суму він готовий платити, щоб утримати своїх робітників. Ще один фактором є зростання "мінімалки". Вона зауважила, що бізнес став більше цінувати своїх співробітників, став доплачувати їм за стресостійкість, за готовність швидко реагувати на оперативну ситуацію на виробництві або у різних секторах.

"2022 рік став роком колапсу для бізнесу і для людей. Відбувалися процедури релокації підприємств, також і люди шукали собі прихисток, переїжджаючи до більш безпечних територій. 2023 і 2024 рік показують, що бізнес все ж устаткувався та стабілізувався, люди знайшли собі місця проживання і, відповідно, відбувається процедура збільшення попиту роботодавців на зайняття вільних вакантних посад", - зазначила Мельник.

Як відомо, 1 квітня розмір мінімальної зарплати за законом про бюджет зросте з 7100 грн до 8000 грн, у погодинному розмірі з 42,6 грн до 48 грн. Які виплати мають змінитися разом із цим показником, розбирався "Ми – Україна".

Головне