Ранкова атака на столицю: росіяни намагаються зʼясувати, скільки ППО є у Києві

Ранкова атака на столицю: росіяни намагаються зʼясувати, скільки ППО є у Києві

Перша за понад пів сотні днів російська ракетна атака на Київ була здійснена з метою виявлення кількості ППО у столиці та місце розташування систем. Таку думку висловив військовослужбовець та голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко.

"Насправді це не таємниця, що Київ порівняно з іншими містами найкраще захищений системами ППО. І виникає у росіян питання – чи ми залишили ті наявні сили і засоби, які були у Києві, чи змінили місце їх розташування, який рівень готовності розрахунків і яка наявність боєкомплектів", – зазначив він у стрімі на "Ми-Україна". 

Як відомо, російські військовослужбовці близько 8-ї ранку 11 листопада здійснили спробу завдати ураження по Києву ракетним озброєнням. На лівому березі міста звуки вибухів пролунали до увімкнення сигналу про ракетну загрозу.  У Повітряних силах ЗСУ пояснили, що так сталось через дуже швидкий рух балістичних ракет та додали, що радіолокаційно їх важче виявити, ніж інші типи ракет. До балістичного озброєння, яке є в розпорядженні у росіян, входять ракети С-300, С-400, "Іскандер-М"та Х-47 "Кинджал".

Нагадаємо, у Повітряних силах ЗСУ анонсували отримання Україною ще одного, вже третього дивізіону ЗРК Patriot. Цей буде наданий Німеччиною. На сьогодні в нашій країні на захисті неба перебувають два таких комплекси.

Як писав "Ми-Україна" до цього, раніше цього місяця в Україні на бойове чергування стали додаткові системи ППО NASAMS, які були надані міжнародними партнерами.

Головне