Ракетні удари взимку будуть, але поки що рф дронами промацує нашу ППО, - Черник

Ракетні удари взимку будуть, але поки що рф дронами промацує нашу ППО, - Черник

Окупаційне військо рф наразі активно використовує "шахеди" для пошуку білих плям в українському протиповітряному захисті та прокладання маршрутів для прийдешніх ракетних ударів по території країни. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів військовий експерт Петро Черник.

Він підкреслив, що характер цьогорічної зимової загрози не відрізняється від торішньої, але є нюанси.

"Будуть змішані цикли застосування. Вони зараз промацують усе "шахедами" і в такий спосіб намагаються дещо виснажити нашу доволі окріплу на відміну від минулої зими систему ППО. Є питання і до того, в якій сумі будуть ракети застосовуватися. І ще дин дуже важливий момент, чи повторять вони результат минулого грудня. Маємо на календарі вже 5 число, а минулого грудня в цей час вже були активні удари - за місяць загалом вони застосували 236 ракет. Будуть завдати ударів, але ніхто не візьметься вгадати, коли", - сказав Черник.

Експерт додав, що філософія прокладання маршруту для ударного дрону та крилатої ракети є доволі схожою та підкреслив, що навіть "якщо біля кожного куща розмістити найкращий ЗРК, то проривання все одно будуть". 

Нагадаємо, за попередніми оцінками воєнної розвідки, агресор накопичив 870 ракет різних типів, зокрема близько 165 "Калібрів", до 290 "Іскандерів" обох типів та орієнтовно 80 "Кинджалів". У Повітряних силах ЗСУ наголошують, що цей показник недотягує до того, який був торік та додають, що росіяни упродовж останніх місяців займалась радше накопиченням ракет, а відновленням ракетного потенціалу, який вони витратили в 2022 році. Петро Черник раніше говорив про те, що російський ВПК здатен випускати до 120 далекобійних ракет типу Х-101/Х-555, "Калібр" та "Кинджал" на місяць. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, очільник Міненерго Герман Галущенко заявив, що в Україні масові відключення електроенергії можливі лише з двох причин - через масовані обстріли "з драматичним наслідками для енергосистеми" та через стихійні лиха. На сьогодні дефіциту потужності в енергосистемі України нема, а графіки відключення світла "не готували і не планують їх вводити".

Головне