Програма медичної евакуації: скільки українців відправили на лікування за кордон у 2023 році

Програма медичної евакуації: скільки українців відправили на лікування за кордон у 2023 році

За підсумками 2023 року 1818 громадян України було евакуйовано до лікарняних закладів за кордоном програмою медичної евакуації (MedEvac). Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів керівник відділу з питань інновацій Департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ Арман Качарян.

Українські пацієнти проходили лікування у 30 країнах світу. Найбільше наших співгромадян приймають ФРН, Норвегія, Польща, Нідерланди, Данія та Швеція. Також українців приймали на лікування навіть Мексика та Японія. 

"Ця програма полягає у тому, що в Україні ми отримуємо від лікарів запити на медичну евакуацію, тобто вони нас інформують, що пацієнти потребують лікування за кордоном. Ми ці запити передаємо колегами з Європейської комісії, вони їх поширюють серед європейських країн, отримують пропозиції і передають їх нам. Далі ми вже організуємо логістично транспортування таких пацієнтів з України до країн, які зробили їм пропозицію", - пояснив Качарян.

Евакуаційний літак щотижня здійснював рейси з польського Жешува.

За даними МОЗ, в цілому за півтора роки дії програми MedEvac було  евакуйовано понад 4100 українців.

Нагадаємо, російське окупаційне військо збільшило інтенсивність та кількість обстрілів Херсонської області. За 10 січня ворог 108 разів атакував Херсонщину, при цьому використав 482 снаряди.

Як писав "Ми-Україна" раніше, окупанти в ніч на 11 січня обстріляли Харків. Російські окупанти випустили дві ракети, які влучили біля готелю у центральній частині міста. Постраждало 12 осіб.

Головне