Тактика противника в Чорному морі залишається незмінною протягом тривалого часу, наголосив в ефірі "Ми-Україна" речник Військово-Морських сил ЗС України Дмитро Плетенчук.
Основним елементом російської присутності в Чорноморській акваторії, за словами Плетенчука, є підводний човен. Щодо надводних кораблів, то їх кількість зазвичай обмежена.
"Одиниці, які ми бачимо в статистиці, що вони перебувають в акваторії Чорного моря, якщо мова йде про надводні кораблі – це зазвичай одиниці, які вийшли на зовнішній рейд, або одиниці, які не мають великого значення. Або ті, які роблять міжбазовий перехід", – зазначив Плетенчук.
Як відомо, станом на ранок 11 липня у Чорному та Азовському морях зафіксовано присутність чотирьох ворожих плавзасобів. В басейні Чорного моря знаходяться два російські судна, проте носіїв крилатих ракет "Калібр" серед них немає. В акваторії Азовському морі теж перебувають два судна, також без ракетного озброєння на борту.
Нагадаємо, дослідники підрахували, що український багатоцільовий надводний безпілотний човен Magura V5, розроблений для ГУР МО, виявився найрезультативнішим морським дроном з-поміж інших. В ході дослідження їх порівнювали з українськими дронами "Микола", "Мамай", Sea Baby, "ТОЛОКА TLK-150", "Марічка", а також єдиним російським морським дроном "Одуванчик".
Як писав "Ми-Україна" раніше, Польща не збиватиме російські ракети, що летять на захід України, без узгодження з усіма членами НАТО.