Після подвійної медекспертизи: Шуляк пояснила, як засудженим потрапити до лав ЗСУ

Після подвійної медекспертизи: Шуляк пояснила, як засудженим потрапити до лав ЗСУ

Засуджені, які захочуть долучитися до Сил оборони, повинні будуть пройти подвійне медичне обстеження. Про це кореспондентці "Ми-Україна" Олені Черняковій розповіла голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

Вона нагадала, що напередодні Верховна Рада у першому читанні ухвалила проект закону про мобілізації засуджених, а також розповіла про основні пункти документа.

"Якщо засуджений добровільно хоче боронити державу, він пише відповідну заяву. Ця заява розглядається обов'язково командиром військової частин. Тобто відбувається така добровільна історія - з двох сторін обов'язковою є згода і засудженого, і обов'язково є згода військової частини.  Такий засуджений проходить два етапи медичного контролю - спочатку він оглядається безпосередньо в місці, де відбуває покарання, а потім проходить ВЛК. Обов'язково проходить ще й відповідну психологічну експертизу. І після того, як є всі дані і медичного догляду, і психологічної експертизи, коли є згода командира і самого військового, то суд розглядає умовно-дострокове звільнення і така людина може долучитися до того, щоб боронити нашу державу", - зазначила Шуляк.

Водночас вона наголосила, що не зможуть скористатись такою можливістю засуджені за тяжкі злочини.

Як повідомляли "Ми-Україна", заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька розповіла, скільки засуджених можуть потрапити до лав ЗСУ.

Головне