Водії, з якими поспілкувалися журналісти “Ми-Україна” на заправках, розповіли, за якими критеріями вони обирають мережу, де купують пальне. Дивіться у сюжеті телеканалу “Ми-Україна”.
“Розхід менший і бензин якісний; Ідеальна заправка там, де можна зробити все - перекусити, заправитися, відпочити, зарядити гаджет; Мене абсолютно влаштовує якість за адекватну ціна. Плюс система лояльності, я отримую пряму знижку, ніякі бонуси не бали, я розрахувався і одразу отримав пряму знижку”, - розповіли водії.
Аби не купувати кота у мішку, експерти радять обирати мережеві АЗС, адже великі бренди дбають про якість. Тому постійно стежать за тим, що заливають у бак своїм клієнтам.
“У великих мережах є власні лабораторії, які переймаються і займаються дослідженнями тих нафтопродуктів, які вони торгують. Є інститут споживчих експертиз, який також цим займається”, - експрезидент асоціації операторів ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук.
Комерційний директор компанії “Укрнафта” Сергій Федоренко пояснює алгоритм перевірки палива перед тим, як воно потрапить у продаж на АЗС. Каже, у власних лабораторіях перевіряють кожну партію бензину:
“Відбирається проба, тобто якась там частина з бензовозу або з цистерни відбирається, везеться в лабораторію або береться в мобільний лабораторій, робиться експрес-проба, розганяється по всіх показниках, порівнюється з показниками, які є в паспорті, тобто відповідно до державного стандарту. І таким чином далі це допускається до наступного етапу, до перевантаження, до зливу на АЗС або до початку продажу на АЗС”.
В Україні на автозаправках дозволено продаж бензину Євро-5. В такому паливі менше сірки, бензолу, солей, важких металів та інших шкідливих речовин.
Як пояснюють експерти, це паливо екологічніше, його вихлопи менше шкодять природі, ніж бензин Євро-4 чи Євро-3. Крім того, таке паливо краще для автомобіля.
За результатами перевірки Інституту споживчих експертиз, яке було проведено у січні-лютому цього року, перевіряли за такими показниками - октанове число, вміст сірки, ароматичним вуглеводній та вміст бензолу.
Перша п'ятірка мереж перевірку пройшли. Показники їхнього палива були навіть краще, ніж того вимагає держстандарт.
“Буває складно, тому що зараз наплив здоровий людей з приходом “Укрнафти”. Клієнти постійно приїжджають, ті, що раніше приїжджали, і зараз всі задоволені. Гарні знижки, гарні акції”, - оператор заправних станцій Валентин Сидорук.
Сьогодні майже все пальне надходить з Європи – Польщі, Литви, Румунію, Угорщини. Після перевірки документів та якості палива, бензин та дизель потрапляють на АЗС.
“Під брендом “Укрнафта” працює вже більше 550 заправок, тобто це найбільша мережа АЗС в Україні. Наш слоган “АЗК що поруч”, тому ми дійсно поруч в більшості регіонів і таким чином ми пропонуємо якісне пальне за помірною ціною”, - зазначив Федоренко.
Компанія є лідерами з постачаль напального через систему “Prozorro” для державних структур – ДСНС, швидкої допомоги, поліції, лікарень і шкіл. Одним із пріоритетів, розповідають у компанії, також є робота у прифронтових регіонах.
“Враховуючи, що ми національна мережа, ми працюємо з державою, наша функція також пропонувати пальне всюди, навіть біля лінії бойового зіткнення, тому в прифронтових регіонах працює більше ста наших АЗС, навіть в тих містах, де більшість наших колег і конкурентів вже не позакривали свої станції”, - підкреслив Федоренко.
У компанії кажуть, головна ціль - давати людям доступ до якісного пального, незалежно від обставин. Адже це не лише про комфорт водіння, а і про безпеку, екологію та відповідальність бізнесу.
Як писав “Ми-Україна” раніше, автомобіль потребує регулярного обслуговування і своєчасна заміна розхідних матеріалів є критично важливою. Деякі деталі зношуються в процесі експлуатації автомобіля і їхній стан має важливий вплив, як на комфорт водія та пасажирів, так і на безпеку руху. "Ми - Україна" розглянув, які саме розхідники потребують періодичної заміни та як часто це потрібно робити.