Охочих померти в Чорному морі мало: рф спіткав брак моряків, - Плетенчук

Охочих померти в Чорному морі мало: рф спіткав брак моряків, - Плетенчук

Росія намагається вберегти свій Чорноморський флот, переховуючи свої плавзасоби подалі від Криму. Проблеми у ворога спостерігаються із особовим складом корабельного угруповання, розповів речник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук. 

Він наголосив, що процес навчання та підготовки моряків є досить тривалим. Брак таких військових є постійним, оскільки навіть навчені моряки мають ще деяких час служити на кораблях, аби мати відповідний рівень навичок. Так само і персонал в чері у них не стоїть - "охочих померти у Чорному морі не так і багато". 

"Єдина проблема з моряками - те, що їх народжують не одразу в формі і зі знаннями морської справи, їх ще повчити треба. Якщо, наприклад, піхотинця звичайного за три місяці можна навчити багато чому, якщо не всьому, то з моряками цей процес складніший. Для цього у них є спеціальні навчальні заклади, тому що моряк - це зазвичай експлуатант якогось корабельного обладнання. Потрібно інший рівень кваліфікації. Чи оберігають вони свій особовий склад? - Знаєте, ганятись за купкою військових в далекому Криму набагато складніше, ніж ганятися за тією самою купкою моряків, коли вони вже на кораблі. Звісно, будь-які цілі для нас важливі, але є пріоритетні і якщо знищується корабель, то вже не важливо, чи є там особовий склад", - зазначив він. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, росіяни продовжують тактику із утриманням свої кораблів в пунктах базування. Окупанти не ризикують виводити бойові кораблі в акваторії Чорного або Азовського морів, особливо на тлі так званого електорального процесу в рф, аби його не зіпсувати новими затопленими одиницями.

 

 

 

 

 

Головне