Речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук розповів про функціонал і важливість сучасних протипіхотних мін, які США передадуть Україні для ефективного стримування ворога та захисту територій.
Про це він розповів в ефірі “Ми-Україна”.
Братчук зазначив, що у кожної зброї є свій функціонал, і вона має виконувати завдання, покладені на неї відповідно до цього функціоналу.
“Щодо протипіхотних мін, ми неодноразово наголошували: Україна, яка раніше підтримувала відповідну конвенцію, мала на це свої підстави. Але сьогодні ми маємо захищатися усім наявним озброєнням, яке існує у світі”, - зазначив речник.
Зі слів Братчука, США та росія не є підписантами Оттавської конвенції. Що цілком логічно, адже вони розуміють, що протипіхотні міни є важливим компонентом оборонного озброєння, яке здатне ефективно зупиняти піхоту.
“Ми неодноразово говорили, що ворог найбільше використовує у своїх атаках дві складові: піхоту та авіацію. І хоча в атаках бере участь і механізована техніка, піхоти дуже багато. Сподіваюся, це дасть результат. Звісно, це не “чарівна паличка”, яка завтра змінить ситуацію на фронті, але це допоможе тиснути на ворога. І той зрозуміє, що наступати на українську землю не варто", - підкреслив Братчук.
Принцип дії цих мін полягає в тому, що вона детонує не тільки тоді коли піхота або техніка має контакт із нею, а і тоді коли це потрібно Збройним силам.
"Йдеться про сучасні системи протипіхотних мін американського виробництва. Це не просто хаотичне розкидання, як робить ворог із так званими “лепестками”, які заборонені у світі й не використовуються ЗСУ. Ці системи працюють за принципом: зупинимо ворога там, де це необхідно, у місцях загострення. Наші фахівці мають відповідні знання, а консультації від партнерів допоможуть у правильному використанні цих мін", - зауважив експерт.
Як писав “Ми-Україна”, міністр оборони США Ллойд Остін підтвердив передачу Україні протипіхотних мін для боротьби з російськими військами.