На ЗАЕС до 800 наших людей: їх під тортурами змушують підписати контракти з "Росатомом", - Котін

На ЗАЕС до 800 наших людей: їх під тортурами змушують підписати контракти з

На окупованій росіянами Запорізькій АЕС, станом на сьогодні, нараховується до 800 осіб українського персоналу. Загарбники, застосовуючи ріхні форми тиску, включно з фізичним, продовжують намагатися змусити їх піти на співпрацю з ворогом, розповів в ефірі "Ми-Україна" президент "Енергоатому" Петро Котін.

"Основне занепокоєння - це відношення до українського персоналу, якого там залишається до 800 людей. Це висококваліфікований персонал, який перебуває там під тиском і під тортурами. Єдине, що вони (окупанти - ред.) намагаються - це змусити цей персонал підписати контракт на зраду Україні та перехід до "Росатому". Кількість нашого персоналу скорочується, він вимушений під тортурами покидати станцію. Рашисти заміняють його власним персоналом - абсолютно некомпетентними людьми. Ми знаємо, що вони привозять їх з росії. Вони працюють з реакторами зовсім іншого типу. Дуже багато випадків, коли до нас надходить інформація про про їхню "компетентність", через яку стається пошкодження обладнання", - розповів він. 

Котін наголосив на тому, що процес деградації обладнання на ЗАЕС триває, "станція приходить до занепаду". 

Нагадаємо, днями "Енергоатому" стало відомо про плани росіян використовувати на ЗАЕС мастило російського виробництва. Проте в компанії наголосили, що цей крок стане порушенням технічних вимог експлуатації об'єкту та може стати причиною ядерної і радіаційної аварії.

Як писав "Ми-Україна" раніше, на початку листопада в "Енергоатомі" помітили, що окупанти стали завозити на Запорізьку АЕС жінок-військовослужбовиць. Тим часом чоловіків, які працюють на станції, загарбники передислоковують на фронт. 

Головне