На Миколаївщині триває масштабне розмінування територій, забруднених вибухонебезпечними предметами внаслідок війни. За словами голови ОВА Віталія Кіма, з понад 800 000 гектарів потенційно небезпечних земель уже очищено близько 700 000 гектарів.
Про це він розповів в ефірі телеканалу "Ми-Україна".
За його словами, більшість очищених територій повернули до сільськогосподарського використання - вони засіяні та активно обробляються. Загалом аграрії працюють на 86% орних земель області.
Очільник області зазначив, що головне завдання з повернення земель до господарського використання вже виконано. Однак темпи розмінування останнім часом дещо знизилися, оскільки фахівці працюють на найскладніших ділянках, де необхідна підвищена обережність.
"У нас працює більше 1000 осіб на розмінування, 120 груп, купа техніки. Ми продовжуємо розмінування, але темпи сповільнилися через те, що залишилися складні ділянки, по яким працювати треба обережно", - зазначив Кім.
Водночас у регіоні фіксують поодинокі випадки дистанційного мінування. Такі загрози переважно стосуються доріг та громад, розташованих поблизу річки Дніпро, зокрема Куцурубської громади.
"Загалом це не є зараз загрозою, це ми розуміємо, ми з цим працюємо, але масштабно це не є загрозою", - зауважив голова ОВА.
Як писав "Ми-Україна" раніше, США під час засідання Ради безпеки ООН закликали рф погодитися на мирні переговори.