Менше, але не зникли: ДПСУ про українців, які намагаються перетнути кордон за фальшивками

Менше, але не зникли: ДПСУ про українців, які намагаються перетнути кордон за фальшивками

Останнім часом спостерігається певне зменшення кількості спроб використання підроблених документів на кордоні. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

"Деякий час раніше ми могли виявляти і близько 10 підробок за добу в пунктах пропуску. Зараз ця кількість може коливатися до п'яти, але фактично такі спроби не припиняються і люди йдуть на те, щоб через злочинні групи отримувати такі документи, щоб в подальшому перетнути кордон. Але вкотре застерігає, адже за це передбачена кримінальна відповідальність", - зазначив він. 

При цьому покарання чекатиме і для тих, хто намагається скористатися підробленим військово-обліковим документом в електронній формі.

Для запобігання використанню підроблених документів, як паперових, так і електронних, у пунктах пропуску прикордонники мають доступ до системи "Оберіг". За допомогою цієї системи інспектори перевіряють інформацію, яка міститься у військово-облікових документах, та її відповідність даним у системі.

Демченко нагадав, що заходи прикордонного контролю здійснюються відповідно до норм чинного законодавства, яке визначає право на перетин кордону на основі інформації, наявної в документах, що представляються особами. Електронний військово-обліковий документ полегшує людям можливість отримання інформації про себе та генерації документа, що економить час на відвідування ТЦК. Речник ДПСУ наголошує, що громадянам варто самостійно перевіряти дані, зазначені в електронному військово-обліковому документі.

Нагадаємо, 18 травня у застосунку "Резерв+" з'явилась можливість створювати електронний військово-обліковий документ – QR-код. Що треба знати про е-ВОД або QR-код, штрих-код, VIN-код, нові можливості Резерв+ та вимоги до військово-облікових документів зібрав "Ми – Україна".

Головне