Масові заворушення в Еквадорі призвели до вбивств та захоплення телестудії: що відбувається в країні

Масові заворушення в Еквадорі призвели до вбивств та захоплення телестудії: що відбувається в країні

Президент Еквадора Даніель Нобоа оголосив надзвичайний стан в країні на два місяці після того, як він назвав 22 банди терористичними організаціями та військовими цілями. Крім того, напередодні з камери в тюрмі зник лідер злочинного угрупування, яке, зокрема, підозрюють у вбивстві кандидата в президенти країни.

Редакція "Ми-Україна" зібрала усі подробиці щодо ситуації в Еквадорі.

Захоплення телестудії в місті Гуаякіль

 

В Еквадорі декілька озброєних осіб захопили телевізійну станцію. Чоловіки із закритими обличчями та у капюшонах погрожували людям і кричали, що у них "бомби"

Вони увірвалися на знімальний майданчик громадського телеканалу TC Television у портовому місті Гуаякіль, який транслював пряму трансляцію, та змусили персонал лягти на підлогу. Відповідне відео поширюється в мережі. 

Поліція Еквадору повідомила, що всі працівники та заручники залишаються живими, і затримала озброєних нападників.

За даними місцевої поліції, у вівторок у Гуаякілі загинули вісім людей. Двоє поліцейських також були вбиті в сусідньому місті Нобол, повідомила місцева поліція. Таким чином щонайменше 10 осіб стали жертвами масових заворушень в країні.

Вбивство студентів в університеті Гуаякіле

 

Місцеві ЗМІ пишуть, що 50 студентів вбито в університеті Гуаякіле в Еквадорі.

Втім, за даними Reuters, університет Гуаякіля заявив, що повідомлення про проникнення злочинців у його приміщення були неправдивими, незважаючи на повідомлення в соціальних мережах.

Перу оголошує надзвичайний стан на кордоні

 

Прем'єр-міністр Перу Альберто Отарола 10 січня оголосив про введення надзвичайного стану на кордоні з Еквадором.

Рішення було прийняте відповідно до заяви президента Еквадору Даніеля Нобоа про введення режиму внутрішнього збройного конфлікту.

Отарола зазначив, що поліція Перу посилює заходи безпеки в прикордонній зоні з Еквадором, а надзвичайний стан буде оголошено на всьому північному кордоні Перу.

У той же час Бразилія, Колумбія та Чилі висловили свою підтримку уряду Еквадору.

Що цьому передувало?

 

Ця подія сталася після того, як президент Еквадору Даніель Нобоа визначив 22 банди як терористичні організації та військові цілі.

За інформацією поліції, було затримано 13 озброєних осіб, які захопили телеканал в прямому ефірі, а також повідомляється про викрадення щонайменше сімох поліцейських в інших місцях. У країні також зафіксовано кілька вибухів, а у великих містах чулись постріли.

Президент оголосив, що країна перебуває в стані внутрішнього збройного конфлікту, а після бунту та захоплення заручників у в'язницях, було введено режим надзвичайної ситуації на 60 днів.

Що відомо про лідерів мафії?

 

Важливо зазначити, що двоє найнебезпечніших злочинців Еквадору, Хосе Адольфо Вільямар (прізвище Фіто), лідер банди "Лос-Чонерос", і Фабрісіо Колон Піко, очільник "Лос-Лобос", втекли з в'язниць унаслідок заворушень і збройних нападів.

"Фіто" тримали в Регіональній в'язниці в Гуаякіле протягом 12 років. Ця в'язниця має високий рівень безпеки. Його підозрюють у вбивстві кандидата в президенти Еквадору Фернандо Вільявісенсіо. Крім того, йому приписують вбивство попереднього лідера Еквадору Хорсе Луїса Самбрано.

"Фіто" раніше вже втікав з в'язниці. У 2013 році він та 17 інших в'язнів зуміли втекти з La Roca, перепливши річку. Лідера мафії вдалося затримати через 44 місяці, коли він переховувався разом із братом у будинку матері.

Мафія "Лос Чонерос", якою керує "Фіто", в основному захоплюється наркоторгівлею і рекетом, а також співпрацює з могутнім мексиканським картелем Сіналоа.

Хосе Адольфо Вільямар (Фіто)

Хосе Адольфо Вільямар (Фіто)

Як писав "Ми-Україна" раніше, внаслідок ракетного удару по Харкові окупанти влучили в дитячий оздоровчий центр.

Головне