Українське військове командування ретельно обирає, які нафтобази наступним будуть під ударом. Різниця - між моментальним ефектом та фактичному знищенню імпортного обладнання.
Про це заявив капітан першого рангу, керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХІ Павло Лакійчук в ефірі "Ми-Україна".
За його словами, є удари по нафтобазах розподільчим – з яких здійснюється перевалка з трубопровідних нафтопродуктів на залізницю і автотранспорт. Це удари, які мають ефект моментально – сьогодні вдарили, завтра у російських військ виникають проблеми.
"Це пряме ушкодження логістики. Єдина мета – швидкий ефект. Але таких об’єктів дуже багато, тому більш глибинний ефект дає ураження саме нафтопереробних заводів. Наші спецслужби діють не просто так, аби кудись по нафтозаводу вдарити. Вибираються заводи, які виготовляють саме те пальне, яке потрібне російським військовим кораблям чи літакам. На тих заводах є цілий цикл переробки, тому обираються найбільш вразливі елементи цього підприємства. Це можуть бути як і комплекси остаточної переробки, які вироблять дуже дефіцитне пальне для окремих видів літаків", - сказав він.
Лакійчук також розповів про інші удари – по первинній переробці.
"Добре, коли це обладнання імпортне. За 1990-2010 роки росіяни, коли Євро вважала їх нормальною державою, незважаючи на Грузію, Україну і все інше, поставляли їм обладнання і все інше, зараз діють санкції. Якщо такий комплекс руйнується, то оновити його росіянам вже практично неможливо", - додав він.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, Зеленський заявив, що європейські лідери підтримують ідею відправлення миротворчої місії ЄС в Україну.