Котін розповів, коли Україна почне самостійно випускати контейнери для ядерного палива

Котін розповів, коли Україна почне самостійно випускати контейнери для ядерного палива

Україна має намір за 2-3 роки налагодити власне виробництво контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів очільник "Енергоатому" Петро Котін. 

"З самого початку реалізації цього проєкту була передбачна передача технологій від США до нас від компанії Holtec. Тут у нас в Україні це питання зараз після введення в експлуатацію сховища (ЦСВЯП - ред.), яке вже рік успішно працює, зекономило нам вже близько 150 млн доларів за рахунок відмови від вивозу палива в росію, що взагалі неможливо в умовах військової агресії рф - ми відмовились від цього.  Зараз ми переходимо до практичної реалізації будівництва такого заводу", - розповів він. 

Президент "Енергоатому" додав, що нині того обсягу контейнерів для ВЯП, який нам надали США, достатньо для наступних років. 

"Наше завдання за 2-3 роки налагодити виробництво в Україні цих контейнерів для того, щоб всі подальші контейнери виготовлятися тут", - зауважив Котін.

Нагадаємо, про плани українського "Енергоатому" спільно з американською Holtec International звести в Україні завод з виробництва контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива стало відомо напередодні. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, в "Енергоатомі" розповіли, що окупанти стали завозять на підконтрольну їм Запорізьку АЕС жінок-військовослужбовиць. Натомість чоловіків, які працюють на об'єкті, перекидають на фронт.

Головне