Котін: Експерти МАГАТЕ передають Україні важливі дані щодо ситуації на окупованій ЗАЕС

Котін: Експерти МАГАТЕ передають Україні важливі дані щодо ситуації на окупованій ЗАЕС

Експерти МАГАТЕ, які постійно перебувають на окупованій Запорізькій атомній станції, суттєво допомагають Україні. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна" розповів голова ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

За його словами, інколи спостерігачі передають українські стороні важливі дані щодо ситуації на ЗАЕС.

"Експерти МАГАТЕ є спостерігачами високо рівня. І в деяких випадках ми отримуємо від них інформацію також. Ту, якою ми не володіємо через наші канали. Ми зв'язуємося також з нашим персоналом на атомній станції і також інформацію отримуємо. Але хочу визнати, що в деяких випадках саме експерти МАГАТЕ допомогли нам дізнатися більш детальну інформацію щодо тих чи інших подій, які відбуваються на Запорізькій атомній станції", - наголосив Котін.

Крім того, зазначив голова "Енергоатома", присутність спостерігачів МАТАГЕ на ЗАЕС стримує окупантів від певних дій.

"Інше питання - присутність експертів МАГАТЕ на Запорізькій станції, вона дає не дуже велику, але все ж таки гарантує те, що ми з вами будемо вчасно знати про ті події, які там розвиваються. І в принципі будуть утримувати рашистів від дій, які призводитимуть до таких подій", - пояснив Петро Котін.

Як повідомляли Ми-Україна, раніше Петро Котів заявив, що блекаути на Запорізькій атомній електростанції це крок до ядерної радіаційної аварії, яка свого часу сталася на АЕС у Фукусімі.

Головне