Якщо міжнародної допомоги Україні не буде: Чупак пояснив,що станеться

Якщо міжнародної допомоги Україні не буде: Чупак пояснив,що станеться

Міжнародна допомога для української економіки є критичною. Це пояснюється тим, що практично всі витрати окрім фінансування оборонного сектору, здійснюються за рахунок надходжень від партнерів та союзників, розповів в ефірі "Ми-Україна" керівник економічних програм аналітичного центру "Українські студії стратегічних досліджень" Олександр Чупак.

"Можемо поглянути на український бюджет і побачити, що може бути. Сьогодні ми забезпечуємо, згідно закону про державний бюджет на 2024, витрати на оборону власним коштом, тобто тими грошима, які України збирає з власних платників податків, а майже всі інші витрати - соціальні платежі, здоров'я та освіта - забезпечуються за рахунок зовнішнього фінансування. Тобто, якщо уявити, що у нас не буд зовнішніх надсилань, то всі ці сфери будуть недофінансовані. Як казав міністр (економіки Сергій) Марченко ще на початку повномасштабного вторгнення, Україні не вистачає 4-6 млрд доларів на місяць, щоб покрити дефіцит бюджету. На сьогодні ця сума зменшилась до близько 3 млрд на місяць, але це все одно величезна сума, якою Україна покриває витрати, які забезпечують життєдіяльність більшості громадян. Тому, якщо допомог різка припиниться, ми повинні будемо перекидати велику частку коштів з галузі оборони на інші сфери і це негативно позначиться як на обороні, так і, очевидно, що цих коштів не вистачатиме для фінансування інших сфер", - пояснив він. 

Нагадаємо, в цілому за минулий рік видатки загального фонду держбюджету на сектор безпеки й оборони становили 1 843,8 мільярдів гривень. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, Нацбанк України призупинив цикл зниження облікової ставки після її суттєвого зменшення з 25% до 15% у 2023 році. Голова НБУ Андрій Пишний зауважив, що облікову ставку може бути зменшено у другому півріччі 2024, але за однієї умови.

Головне