В Україні через повномасштабну війну багато людей страждають через хронічний стрес. Психологиня Ольга Голубицька дала поради, як їх позбутися.
Про це вона розповіла в інтерв'ю Олені Чабак на телеканалі "Ми-Україна".
"Стрес з нами відбувається кожен день. Тобто стрес – це не коли ракета летить. Там вже острий стрес у буде. Або взагалі може бути якась реакція з травмою, все що завгодно. Але стрес – це взагалі наша здатність жити. Стрес – це реакція нашого організму. Навіть холодна вода – це стрес. Зміна погоди – це стрес різного рівня, різного характеру", - сказала Голубицька.
За її словами, коли стресу стає забагато, то він переростає у хронічний стрес, який призводить до різних хвороб. З початку повномасшатбної війни зросла кількість онкозахворювань, судебних захворювань, аутоіммунних захворювань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищений рівень кортизолу: які основні симптоми вказують на розвиток проблеми
"Тим, хто не їздить в відпустки, хоча б в Україні, не переміщається, то це така знову допомога ворогу. Бо не виводяться гормони стресу, не мають цієї фази такого релізу напруги, зняття напруги, перезавантаження. Гормони залишаються, і тоді людина може і не знати, чого у неї стається якась серйозна дуже хвороба", - розповіла вона.
Психологиня поділилася, що гормони стресу виводиться з організму людини через піт, сечу і сльози.с
"Стрес почне виводитися, коли ми виїжджаємо за кордон. Мозок все одно розуміє, що він вже в інших умовах. Особливо це відбувається тоді, коли ти спиш в іншій країні, і ти знаєш, що нічого не прилетить. І може "вирубати" просто повністю", - пояснила вона.
На її думку, найперше, що треба робити, це багато спати. У сні відновлюється всі системи.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, сімейна психотерапевтка Світлана Арефнія дла поради вагітним жінкам, як зменшити рівень стресу під час війни.