Голова Держатомрегулювання: Експлуатація ЗАЕС неможлива у сучасних умовах

Голова Держатомрегулювання: Експлуатація ЗАЕС неможлива у сучасних умовах

Експлуатація окупованої Запорізької атомної електростанції на потужності у сучасних умовах неможлива. Про це заявив голова Держатомрегулювання, головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков в ефірі "Ми-Україна".

"Наразі всі шість енергоблоків Запорізької атомної станції перебувають у стані холодного зупину. Нам з нашими партнерами з МАГАТЕ вдалося дотиснути ситуацію на Запорізькій АЕС так, щоб всі шість енергоблоків без виключення були переведені в холодний стан. Якщо можна взагалі казати про безпечний стан в умовах окупації, яка наразі відбувається", - зазначив Коріков.

Водночас він наголосив, що холодний стан є найбільш безпечним станом енергоблоків ЗАЕС.

"Я, як інженер, можу вам сказати, що фактично експлуатація Запорізької АЕС на потужності в сучасних умовах не є можливою. Відсутні базові основні компоненти, на яких ґрунтується взагалі безпечна експлуатація на будь-якій електростанції. Тобто відсутнє водопостачання, зруйнована гребля Каховської ГЕС і відсутнє водосховище, де можна взяти воду в достатній кількості для експлуатації атомної електростанції на потужності… 

Друге це підключення до електричної мережі. Як відомо, Запорізька АЕС підключена до енергосистеми України і за нормальних умов видача потужності здійснювалася в 10 ліній електропередач 330 і 750 кВт. Зараз Запорізька АЕС підключена до двох ліній - одна основна і одна резервна…" - наголосив голова Держатомрегулювання.

Крім того він нагадав про надзвичайно високий рівень мілітаризації ЗАЕС - окупанти зберігають на станції зброю, вибухівку та важку техніку.

Як повідомляли "Ми-Україна", росія запланувала перезапустити роботу окупованої української Запорізької АЕС, офіційно попередивши про свої плани МАГАТЕ. Однак такі дії загарбників можуть призвести до ядерної катастрофи на об'єкті, вважає спеціаліст з ядерних питань Greenpeace Шон Берні.

Головне