Російські спецслужби уважно стежать за соціальними мережами українців та миттєво знаходять відео з роботою ППО, які потім використовують для коригування своїх ударів. Про це йдеться у сюжеті кореспондента "Ми-Україна" Владислава Паливоди.
Вже за лічені хвилини після публікації таких відео вони стають доступні ворогові, тобто коригувати свої удари росіяни можуть в режимі реального часу. Саме тому не можна викладати в соцмережі наслідки ворожих прильотів і навіть не можна пересилати такі відео один одному.
"Ви можете бути впевнені у безпеці вашого пристрою, вашого телефона. Ви, скажімо, слідкуєте, встановлюєте всі оновлення і так далі. А в людини, якій ви пересилаєте все це, може бути застаріла версія цього месенджера. В нього на телефоні чи на комп'ютері може бути вірус. І цей вірус може бути розроблений саме російськими спеціалістами, і він може переслати всю інформацію, куди вони вважають за потрібне", - пояснив військовий експерт Павло Нарожний.
Крім того активно використовують росіяни і камери спостереження, які нині є майже у кожному будинку та закладі в Україні. При цьому власник камери може навіть і не здогадуватися, що його пристрій використовується ворогом. Наприклад, другого січня така техніка фільмувала роботу ППО, а кадри з цих камер майже відразу з'явилися в російських ЗМІ та найімовірніше у їхніх спецслужб.
СБУ просила українців ще під час травневих обстрілів не використовувати веб-камери. Проте не всі дослухалися. Так само як і не зреагували на заборону знімати роботу ППО та викладати зафільмоване у соціальні мережі.
Нині найбільше у зоні ризику незахищені веб-камери. З початку повномасштабної війни спецслужбам вже вдалося заблокувати роботу близько 10 тисяч камер, які могли використовувати для коригування ракетних обстрілів по Україні.
"Російські хакери постійно сканують інтернет-простір України в пошуках відкритих камер і постійно отримують до них доступ, і аналізують ті відео, які вони (камери, - ред.) транслюють", - наголосив Павло Нарожний.
Як повідомляли "Ми-Україна", органами Нацполіції з початку року було відкрито 19 кримінальних проваджень за поширення даних про розташування та переміщення сил ППО.