Ажіотаж навколо військового обліку для жінок-медиків був штучно підігрітий російською пропагандою. Про це заявив начальник пресслужби командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".
За його словами, військовий облік для жінок-медиків запровадили для того, щоб розуміти резерви медичних працівників.
"Ажіотаж, який був довкола цього питання (військово обліку для жінок-медиків, - ред.) був підігрітий штучно російською пропагандою. Тому що російська пропаганда казала, що все, жінки-медики йдуть в ТЦК, стають на облік і відразу на фронт. Мова йде не про фронт, мова йде взагалі не про мобілізацію. Мова йде про те, що зараз українська держава має чітко розуміти, який в нас є резерв медичних працівників. І саме для того зараз наші жінки-медики стають всі на військовий облік", - заявив Фітьо.
Також він додав, що військовий облік для жінок-медиків існував завжди, однак це не було обов'язково.
"Жінки, які навчалися в медичних вузах і мали медичну освіту, завжди були військовозобов’язаними. Просто раніше хтось ставав на військовий облік у свій територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, хтось цю процедуру не зробив. Відповідно з 1 жовтня всі жінки-медики, фармацевти, акушери, стоматологи мають з'явитися в свої територіальні центри, хто ще цього не зробив, стати на військовий облік, пройти медичну комісію і отримати військовий обліковий документ", - пояснив Володимир Фітьо.
Як повідомляли "Ми-Україна", Міністерство оборони працює над тим, щоб до 2026 року кожний військовий Збройних сил вільно розмовляв англійською мовою.