Американський президент Дональд Трамп відмовився від запровадження санкцій проти Росії через пораду своїх радників не тиснути на Володимира Путіна. Про це у ефірі "Ми-Україна" повідомив політолог Володимир Фесенко.
За словами експерта, така позиція Білого дому викликає здивування навіть у європейських партнерів, які не розуміють, чому США не демонструють рішучості у питанні тиску на росію.
"Я думаю, що, може, хтось йому порадив з його порадників, я не знаю, чи хтось з представників адміністрації, що на Путіна не варто тиснути, інакше буде повторення того, що було при Байдені, буде протистояння, що переговори зірвуться, що з Путіним треба домовлятися, шукати компроміси", — зазначив Фесенко.
Політолог припустив, що Трамп міг сам прийняти таке рішення після попередніх спілкувань з Путіним, коли "тоді не домовилися, зірвалися, а зараз треба домовитися".
Фесенко підкреслив, що у Білому домі немає єдності щодо стратегії переговорів з росією. Держдепартамент США займає більш жорстку та критичну позицію щодо Москви, особливо після заяв Путіна щодо постамбульських переговорів. Натомість сам Трамп демонструє "більш умовно-конструктивну позицію".
"Це, до речі, свідчить про те, що немає єдності в самому Білому домі в питаннях стратегії та переговорів з росією. Є прихильники більш жорсткої лінії тиску на Росію, а є ті, хто виступають за те, щоб домовлятися з Путіним, йти на компроміси з Путіним", — пояснив експерт.
Особливу увагу політолог звернув на роль спецпредставника США Метью Уїлкока, який, за його словами, став "головним лобістом Путіна в Білому домі".
"Він формально представник Трампа, відряджений до росії, а по суті став представником Путіна в Білому домі. Ось такий парадокс", — зауважив Фесенко.
Як писали "Ми-Україна" раніше, заступник керівника Офісу Президента України Ігор Брусило заявив, що після телефонної розмови президента США Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним усе рухається в напрямку "переговорного процесу".