Президент США Дональд Трамп має специфічний "психологічний комплекс" у стосунках із російським лідером Володимиром Путіним, що дозволяє Кремлю успішно маніпулювати американською адміністрацією. Про це у ефірі "Ми-Україна" повідомив політолог Володимир Фесенко.
За словами експерта, колишні співробітники Трампа ще після першого його президентства вказували на особливу "хімію" у стосунках американського президента з Путіним.
"У Трампа є якийсь комплекс, психологічний комплекс по відношенню до Путіна", — зазначив Фесенко.
Політолог підкреслив, що російський лідер "вміє працювати з Трампом" і використовує спеціальні психологічні прийоми для впливу. Зокрема, під час телефонних розмов Путін спочатку обговорює особисті теми, пов'язані з родиною Трампа, робить йому компліменти та формує "сприятливий психологічний фон".
"Зараз він висловлював компліменти на адресу дружини Трампа, привітав з народженням онуки. Спочатку налаштовує Трампа на приємну розмову, Трампу це дуже подобається, потім йдуть компліменти, що Трампу ще більше подобається, а потім вже якісь серйозні розмови", — пояснив Фесенко.
За його словами, сформувавши таким чином довіру, Путін починає працювати проти України, поширюючи негативну інформацію про неї. Фесенко зауважив, що американський президент, який у травні почав сумніватися в щирості намірів Путіна щодо завершення війни, після розмови з ним "отримав чергову ін'єкцію віри в миролюбність" російського лідера.
Політолог також звернув увагу на парадоксальну стратегію Трампа щодо переговорів з Путіним. Хоча американський президент вважається "генієм переговорів" і зазвичай використовує тактику тиску для досягнення результатів, у випадку з росією він обрав протилежний підхід.
"Він тиснув на Китай, на європейців, на Канаду, на нас тиснув. По налаштуванню Трампа — натиснути, отримати поступки, а потім домовлятися. З Путіним все навпаки", — констатував Фесенко, додавши, що замість тиску на росію Трамп робить поступки, що "тільки посилює нахабство і агресію з боку росії в переговорному процесі".
На думку політолога, в адміністрації Білого дому немає єдності щодо стратегії переговорів з Росією. Є прихильники жорсткої лінії тиску, а є ті, хто виступає за компроміси з Путіним. Зокрема, Фесенко назвав спецпредставника США Мэтью Уїлкока "лобістом Путіна в Білому домі".
"Він формально представник Трампа, відряджений до росії, а по суті став представником Путіна в Білому домі", — підсумував політолог.
Як писали "Ми-Україна" раніше, заступник керівника Офісу Президента України Ігор Брусило заявив, що після телефонної розмови президента США Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним усе рухається в напрямку "переговорного процесу".