Колишній український президент Віктор Янукович мав у 2013 році поставити свій підпис під Угодою про асоціацію з Євросоюзом. Для цього все було готове і у цьому були впевнені всі учасники Вільнюського саміту східного партнерства. Чому він цього тоді не зробив в інтерв'ю "Ми-Україна" розповіла експрезидентка Литви Даля Грибаускайте.
"Під час саміту у Вільнюсі всі ми абсолютно були впевнені, що це станеться. Але приїхав ваш президент і не захотів підписати, бо це дуже дорого, росія потім накладе економічні санкції… Ми сказали – "Скільки ви хочете компенсації?" Він сказав – 2 мільярди, і ми погодилися компенсувати економічні втрати. Але він знову сказав, що не буде підписувати. Ми вийшли в коридор з Меркель і з ним, і він там сказав, що не може особисто підписати – я так розумію, його залякували. Скоріше всього, була військова загроза окупації України", – пояснила вона.
Як відомо, у відповідь на дії тогочасного президента-утікача на столичному Майдані Незалежності розпочалися мирні мітинги українців, які виступали проти рішення, яке могло б поставити хрест на європейському майбутньому України. Однак вже тоді силовики визначили рівень терористичної загрози як потенційний, а готовність - підвищену. У ДБР зазначили, що саме "з того часу влада розпочала планувати розстріл Майдану".
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, який встановлений на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. З цієї нагоди до українського народу сьогодні звернувся президент Володимир Зеленський. Глава держави порівняв події на Майдані 10 років тому з теперішньою великою війною та наголосив на тому, що українці пережили не одну "зиму у вогні". Також Зеленський підкреслив, що вступ України до ЄС – це не просто реальність сьогодення, але й право, яке українці заслужили своєю національною ідентичністю та зусиллями.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Держбюро розслідувань заявили, що вийшли на фінішну пряму розгляду справ Майдану.