Експертка дала поради, як берегти здоров'я після атак і забруднення повітря: маски не допомагають

Експертка дала поради, як берегти здоров'я після атак і забруднення повітря: маски не допомагають

Екологиня дала поради, як берегти здоров'я після атак і забруднення повітря, та розповіла, що потрапляє в атмосферу після ударів.

Про це повідомила голова всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко в ефірі телеканалу "Ми-Україна".

Експертка поділилась, що після нічних атак з боку рф у повітрі фіксують підвищену концентрацію токсичних речовин, зокрема оксиду та діоксиду азоту, оксиду сірки, чадного газу, формальдегіду, бензопірену, а також парів сірчаної й ціаністої кислоти.

Вона наголосила, що ці речовини негативно впливають на здоров'я людини.

"Все це потрапляє в атмосферу не лише внаслідок вибухів, а й через масштабні пожежі: горить будівельне сміття, обладнання, побутові речі", – розповідає вона.

Крім того, екологиня зазначила, що звичайні маски не допомагають, а лише частково затримують тверді частки неповного згоряння.

Що робити у разі забруднення повітря: поради від експертки

  • пити багато води,
  • дітям давати попити молоко,
  • перебувати у замкнутому просторі.

 


"Але є загрози після того, як ці токсичні речовини, які були в атмосферному повітрі, осідають на ґрунт. Це призводить до забруднення ґрунтів або до вторинного забруднення атмосферного повітря навіть після кількох днів повітряні маси можуть переносити ці токсичні речовини з рослинності чи ґрунту далі", - наголосила вона.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, росіяни у ніч на 4 липня масовано атакували Київ, внаслідок чого сталося багато пожеж. Це призвело до різкого погіршення якості повітря. Українцями дали поради, як знизити негативний вплив токсинів.

Головне