Доходи України від експорту зерна впали, однак потенціал їх відновити є, - експерт

Доходи України від експорту зерна впали, однак потенціал їх відновити є, - експерт

Доходи України від експорту зерна після виходу росії з "зернової угоди" суттєво впали, однак нині є потенціал їх відновити. Про це заявив експерт аналітичного центру "Українські студії стратегічних досліджень" Олександр Чупак в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".

На його переконання, Україні не варто було входити у "зернову угоду", а потрібно було робити свої коридори.

"Було б краще, якби ми в цю угоду ніколи не входили, а почали робити такі коридорі по територіальних водах наших сусідів: Румунії, Болгарії і аж до Туреччини. Або прокладати шляхи через наземний транспорт, залізничний і такі інші. Може уже б на цей час ми мали набагато краще, налагодженіше сполучення. Натомість сьогодні ми маємо знищену інфраструктуру портів, маємо не найкращим чином налагоджені шляхи через територіальні води союзників або сухопутні транспортні зв'язки, тому нам сьогодні складно", - зазначив Чупак.

При цьому він наголосив - Україна має експортний потенціал.

"Будемо сподіватися, що цей потенціал все ж таки налагодиться через альтернативні шляхи вищезазначені. Це є великою проблемою, тому що коли зернова угода діяла, нам це приносило до мільярда доларів на місяць валютної виручки. Це нам дозволяло наповнювати бюджет серйозно. Сьогодні ці доходи впали. Однак потенціал їх відновити є, потрібно лише працювати з нашими партнерами для того, щоб знайти альтернативні транспортні шляхи", - заявив експерт.

Як повідомляли "Ми-Україна", заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна може вдвічі збільшити транзит українського зерна через Румунію. Наразі обсяг українського транзиту румунською територією складає 2 млн тонн, однак він може зрости до 4 млн тонн.

Головне