Для планування будівництва підземних шкіл Мінцифри використовує американську програму Palantir

Для планування будівництва підземних шкіл Мінцифри використовує американську програму Palantir

Міністерство цифрової трансформації України впроваджує інноваційний підхід до планування освітньої інфраструктури в умовах війни. Як пояснив в ефірі "Ми-Україна" голова відомства Михайло Федоров, для цих цілей використовується американська програма Palantir. 

Її ключовою перевагою є можливість ефективного шифрування та аналізу даних. Це дозволяє точно визначити кількість дітей, які залишаються в кожному регіоні та планують навчатися офлайн. Крім того, Palantir допомагає виявити пріоритетні регіони та проаналізувати маршрути, якими учні добиратимуться до навчальних закладів.

Федоров підкреслив, що на основі комплексного аналізу цих показників будується мережа підземних шкіл та визначаються першочергові напрямки будівельних робіт. Такий підхід не лише підвищує ефективність планування, але й забезпечує оптимальне використання ресурсів в умовах обмеженого часу та бюджету.

Нагадаємо, навесні голова Запорізької ОВА Іван Федоров озвучив наміри побудувати на території області 10 підземних шкіл до кінця поточного року. У них в режимі офлайн зможуть навчатися 10 000 дітей. Він наголосив, що організація очного навчання є надскладною задачею на Запоріжжі через наближеність до лінії фронту.

Як писав "Ми-Україна" раніше, окрім підземних навчальних закладів в Україні будуть також і медичні. Так, наприклад, в Херсонській області триває процес будівництва чотирьох лікарень під землею, які дадуть змогу медикам безпечно надавати допомогу пацієнтам, не переймаючись загрозою обстрілів з боку російських військ.

Головне