В Офісі президента прогнозують потужне "закручування гайок" Ірану після його передачі росії балістичних ракет. Очікується, що санкції охоплять нафтовий сектор, енергетику та банківські послуги, розповів в ефірі "Ми-Україна" уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк.
Він наголосив на тому, що це рішення Тегерану призвело до значної зміни ставлення світової спільноти.
"Це (передача балістичних ракет до росії - ред.) не сподобалась багатьом країнам, зокрема й Глобального Півдня, які на "шахеди" іноді дивились "крізь пальці", але балістичні ракети - це зовсім інша історія. Так само, зараз окремі країни зрозуміли, що Іран підвищує ставки, тому й партнери теж будуть підвищувати ставки", - зауважив він.
Власюк підкреслив, що США та Велика Британія вже запровадили санкції проти Ірану, і очікується приєднання інших країн. Він висловив впевненість, що це не останній крок партнерів по відношенню до Ірану. Далі будуть "закручуватись гайки" по відношенню до будь-якого існування Ірану з іншими країнами й в інших сферах - нафта, енергетика, банківські послуги і т.д.
Нові санкції проти Ірану
10 вересня США запровадили нові санкції проти Ірану через постачання ракет рф для використання їх у війні проти України. У Біому домі оголосили про внесення до санкційного списку осіб та організацій, залучених до поставок компонентів зброї, включаючи безпілотники та балістичні ракети. Мінфін США заморозить активи 10 фізичних та шести юридичних осіб з Ірану та рф. Водночас в адміністрації президента США не згадали про можливе посилене застосування чинних санкцій проти прибуткового експорту нафти Тегераном.
На дії Ірану відреагували також три провідні європейські держави - Великобританія, Франція та Німеччина. Вони ввели обмеження проти ключових осіб та організацій, причетних до виробництва та постачання зброї. Санкції включають заборону на подорожі, заморожування активів та обмеження на польоти Iran Air до Європи. Під санкції потрапили іранські військові командири, російські вантажні судна та компанії, пов'язані з виробництвом дронів.
Як писав "Ми-Україна" раніше, факт передачі Іраном балістичних ракет росії може підштовхнути США до рішення надати Україні далекобійну зброю.