Авіаційний експерт розповів про маневреність російської балістики: деталі

Авіаційний експерт розповів про маневреність російської балістики: деталі

Авіаційний експерт розповів про можливість російської балістики маневрувати та про те, які маневри окупанти почали виконувати в повітрі.

Про це повідомив Валерій Романенко в ефірі “Ми-Україна”.

Він зазначив, що ще на етапі проєктування у сучасні балістичні ракети включають маневреність як у повітрі, так і коли вони падають.

"Це має значно затруднити знищення цих ракет. Чому? Знищення оперативно-тактичних балістичних ракет, таких як "Іскандер" або "Кинджал", відбувається комплексом. Усі сучасні комплекси "Patriot PAC-3", найсучасніший варіант, та "SAMP/T", збивають їх методом "hit-to-kill" — прямого влучання", - розповів він.

Він додав, що робота українських оборонців ускладнюється тим, що окупанти почали використовувати енергійні маневри.

"Просто росіяни почали виконувати більш енергійні маневри на термінальному відрізку, і через це важко влучати. Загалом це, скажімо, змушує витрачати більше ракет, бо однією антиракетою ви не зіб'єте один "Іскандер". Потрібно запускати 2-3, а коли були перші пуски, ми запускали до 4 антиракет, щоб збити один "Кинджал" або один "Іскандер". Ну, плюс ще йде відстріл пасток", - зауважив він.

Також він підкреслив, що раніше в "Іскандерів" було лише три пастки розміром менше метра. Крім того, він додав, що на термінальному відрізку ця ракета відстрілює три такі пастки.

"Вони мають обладнання, ну, з Олюнберга (обладнання, яке посилює сигнал для радарів, - ред.), і інші речі, які посилюють сигнал, що відбивається від них, для радару. І відчуття, що це летить не маленький об'єкт, а мало не Б-52 бомбардувальник. Тому це теж, це відволікає. Зрозуміло, що можна знайти методики, що можна визначити, бо, скажімо, пастки, вони меншу швидкість мають, і мають і по методам селекції, і по швидкості їх можна, ну, зняти з екрану", - наголосив він.

Проте він наголосив, це все одно ускладнює процес перехоплення.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у Повітряних силах Збройних сил України розповіли, що російські загарбники можуть запускати по Україні більше дронів, бо вони мають можливості та ресурси для цього.

Головне