Естонія вимагає виключити з Ради Європи росіян

Серед співробітників Ради Європи не повинно бути громадян російської федерації, адже це підриває довіру до міжнародної організації.

Про це заявив голова Міністерства закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Як зазначається, голова МЗС країни надіслав листа до генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич та президента Комітету міністрів Ради Європи Тордіс Колбрун Рейкфйорд Гільфадоттір.

За його словами, у Раді Європи досі багато працівників, які є громадянами росії.

“Це дискредитує організацію, яка створювалася для просування наших спільних цінностей – прав людини”, – йдеться у листі.

Рейнсалу закликав активізувати вже розпочаті дискусії з приводу цього. Очільник МЗС вважає неприйнятним ситуацію, що громадяни росії продовжують працювати в організації після виключення рф з неї.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, голова Міністерства закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що НАТО не має виключати Україну з транснаціонального альянсу в обмін на мир із російською федерацією. Інакше Україна опиниться в сірій зоні. При цьому єдиним засобом стримування подальшої агресії з боку Кремля буде ядерна зброя. За його словами, НАТО не може ігнорувати амбіції України щодо вступу до Альянсу, які залишаються “слоном у кімнаті”. У цей же час російський реваншизм становить загрозу для України.

Україні мають негайно прискорити постачання артилерійських боєприпасів. Поки що країна отримала лише їх невелику частину від усіх обіцяних. За його словами, міністри оборони обох країн будуть обговорювати створення механізму спільних закупівель для постачання 1 млн боєприпасів 155 мм калібру.

Головне