Зростання української економіки розпочнеться відразу, коли ми перейдемо до поствоєнного періоду. Перш за все, цьому сприятиме збільшення внутрішнього споживання.
Про це розповів економіст та радник президента України Олег Устенко в ефірі "Ми-Україна".
"Що стосується чинників за рахунок яких ми будемо зростати. Перший - це все, що стосується внутрішнього споживання. Наше внутрішнє споживання не зростає, а навіть і скорочується по деяких місяцях навіть, якщо подивитися за цей рік війни. Але, коли економіка переходить до зростання, один зі стимулів — внутрішнє споживання. Люди починають повертатися до України, люди починають нормально працювати повний робочий день і 5 днів на тиждень (як це будо в довоєнний період часу), отримують більше коштів, відповідно можуть більше витрачати, знижується облікова ставка НБУ, а відповідно є можливість отримувати більше кредитних ресурсів", — розповів він.
Нагадаємо, за 2022 рік Україна втратила третину ВВП через вторгнення рф. Водночас в ООН вважають, що через війну економіка України за минулий рік скоротилася на понад 35%. До війни економісти прогнозували, що українська економіка у 2022 році буде зростати на рівні 3%.
Дефіцит українського держбюджету в січні становив 72,3 млрд грн. За звітний місяць до нього надійшло 36,6 млрд грн міжнародної допомоги. У січні споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 26,0%, тоді як у грудні торік вона перебувала на рівні – 26,6%. У місячному вимірі ціни зросли на 0,8%.
За оцінкою політичного та економічного експерта Георгій Біркадзе, потреби України на нинішньому етапі повномасштабної війни, яка триває вже майже рік, складають 4-5 млрд доларів на місяць. Ця сума включає як соціальну, так і військову сфери.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Посольство Сполучених Штатів Америки в Москві вкотре закликало своїх громадян терміново залишити територію російської федерації. Однієї із причин названо непередбачувані наслідки повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.